Kolín – Bílina 5:2

I když to chvíli vypadalo, že půjdou v tabulce před Tábor, Jihočeši na poslední chvíli urvali dva body proti Řisutům za výhru v prodloužení a v konečné tabulce jsou třetí jeden bod před Kolínem. Soupeřem Kolína pro 1. kolo play off jsou Moravské Budějovice. Ty mají v konečné tabulce stejný počet bodů jako Trutnov, ale o jeden gól lepší vzájemné skóre.

Kozlové do utkání proti Bílině nevstoupili zrovna šťastně. Hned ve druhé minutě inkasovali, když nechali hosty si hrát s pukem v brankovišti.

Netrvalo ale dlouho a bylo to 1:1. Šafránek křižnou přihrávkou vybídl od modré sjíždějícího Kulhánka k vyrovnání. Moc dalšího atraktivního se ale na ledě nedělo. Vlnu vzrušení si Kozlové připravili pro kolínské diváky zase až na druhou třetinu. A vzali to rychle. Během jedné minuty dali dva góly, a pak zase odpočívali.

Při tom prvním gólu Kulhánek poslal křižnou nahrávku na tyč na Zumra, ten vrátil na druhou tyč na Šafránka a diváci si mohli zakřičet gól. V druhé akci Valášek zpoza brány našel na kruhu Morkese a ten hned předal kotouč před bránu na Kadlece. Trefa mezi nohy znamenala vedení Kolína 3:1.

V úvodu poslední třetiny zvýšili Kolínští po sólo akci Valáška na 4:1 a de facto rozhodli. Skóre se pak ještě měnilo. Dokonce dvakrát. Na každé straně přibyla úplně na konci jedna branka, a to nic neřešilo. Celkově tedy Kozlové vyhráli 5:2.

„Kluci k zápasu nepřistoupili dobře. Bylo to utkání jak hrané z povinnosti. Živelnost v naší hře se nesla celým zápasem. Je ale pravdou, že jsme v této sestavě hráli poprvé po nemocích hráčů a chybělo nám tempo. Při hře na čtyři lajny jsme se do něj zkrátka nedostali," komentoval zápas trenér Kolína Václav Rác.

S generálkou na vyřazovací boje spokojen nebyl, i když našel ale polehčující okolnost.

Play off začíná tuto sobotu. Kozlové v prvním kole hostí Moravské Budějovice. První duel začíná v 17.07 hodin.

Branky: 4. Kulhánek (Šafránek, Zumr), 27. Šafránek (Zumr, Kulhánek), 28. Kadlec (Morkes, Valášek), 43. Valášek (Skokan), 60. Morkes (Kadlec) – 2. Brandejský (Procházka, Piewak), 59. Racek (Kýhos, Salač). Rozhodčí: Kareš – Potůček, Tasch. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 521. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:
Kolín: Moravec – Kulhánek, Petira, Pácal, Muláček, Nedbal, Hanzl, Barták, Skokan – Jankovský, Šafránek, Zumr – Šifta, Semirád, Malý – Valášek, Kadlec, Morkes – Kozák, Klíma, Černý.