Ta se ale nejprve nerodila lehce. Protože úvodní minuty byly pekelné. Jako když na led vletělo hejno čertů a ti pěkně zatápěli pod kotel. Kolínským se z toho točila hlava a nejvíc gólmanovi Sejpalovi, který během prvních šesti minut musel zlikvidovat jedenáct střel. Podařilo se mu to a mezitím se nadechli jeho spoluhráči.

Z ničeho nic se dostali do vedení 2:0. Kromě dvou nahození od červené to byla vlastně první střela. A ještě šla nad bránu do skla. Ale odrazila se zpět ke Kozákovi, a ten byl připraven ji usměrnit do brány. Pak rychlá přihrávka zpoza Netušila na Pochobradského a vedení 2:0 bylo na světě.

Hosté byli jako opaření, ale ještě se do hry vrátili. Kozlové totiž nejprve špatně střídali, pak nepohlídali hráče na kruzích a během tří minut bylo zase vyrovnáno. Jenže ten elán, co měla Kobra na začátku, už nenašla. A Kozlové se nenechali spařit dvěma inkasovanými góly. Naopak ještě před odchodem do kabin skórovali. Ujala se dorážka Martínka. A to bylo klíčové.

Ve druhé části totiž Kozlové své vedení ještě znásobili, přidali tři góly a bylo hotovo. Hosté už jen snižovali na konečných 6:3.

"První třetinu jsme vyhráli 3:2, ale byla to nejhorší třetina. Bylo to strašné. Měli jsme prohrávat, ale vedli jsme 2:0, pak jsme my soupeře zatlačili, ale dostali jsme dva góly. Naštěstí jsme dali ještě na 3:2, což nás trošinku uklidnilo. Začátek druhé třetiny byl parádní, dali jsme tři branky. Ale pak jsme zase hráli lehkovážně. Bylo to možná zajímavé pro diváky, ale pro trenéry nic moc,“ komentoval utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Kolín – Kobra Praha 6:3

Branky: 7. Kozák (Malý, Hanzl), 11. Pochobradský (Netušil), 19. Martínek R. (Netušil), 24. Březina (Kozák), 28. Jankovský (Kozák, Hanzl), 31. Pýcha (Šafránek, Zumr) – 14. Nestrašil (Šteiner), 17. Schejbal (Verbík J., Nestrašil), 33. Šteiner (Šťastný, Kasík). Rozhodčí: Antonín – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 662. Třetiny: 3:2, 3:1, 0:0.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Hanzl, Bezděk, Barták, Havelka, Jelínek – Jankovský, Šafránek, Zumr – Kozák, Semirád, Malý – Netušil, Martínek R., Pochobradský – Kadlec.