Pro osm týmů skončí sezona už příští týden. Kdo uspěje, kdo bude rozpouštět led? Kolínským hokejistům finální tabulka letošního ročníku druhé ligy připravila do prvního kola jako soupeře Moravské Budějovice.

Kolín má letos s Moravskými Budějovice vyrovnanou bilanci. V říjnu Kozlové doma podlehli Žihadlům 1:2, v lednu pak brali na Moravě vítězství 3:1. Na společné duely letos je to tedy 1:1. První kolo play off bude rozhodně zajímavé.

Play off Kolín – Moravské Budějovice není žádnou novinkou. Kozlové ve vyřazovacích bojích moravskobudějovické Vosy už potkali. Bylo to loni ve 2. kole, ve čtvrtfinále. A jak to dopadlo? Kolín vyhrál doma 3:0, venku 3:2, ale dotřetice nepotvrdil roli favorita. Doma podlehl 4:5 po nájezdech a rozhodovalo se ve čtvrtém zápase. Ten Kozlové v Moravských Budějovicích vyhráli 4:3 a slavili postup do semifinále po vítězství v sérii 3:1.

„Říkali jsme, že nebudeme spekulovat. Kdo to bude, ten to bude. Možná mě ale trošku překvapilo, že skončily Moravské Budějovice ve spodní části tabulky. Kádr, hráči a výsledky z předešlých sezon naznačovaly, že patří výš. Hrají důrazný a obětavý hokej. Je to nepříjemný soupeř," uvedl trenér Kolína Václav Rác.

„Do série půjdeme zápas od zápasu. Začínáme od nuly. Máme pokoru. zaměříme se hlavně na náš výkon. Nehrajeme totiž v současnosti v nejlepší formě," podotkl Rác.

„Moravské Budějovice jsou tým s důslednou obranou a rychlými protiútoky, což nám příliš nevyhovuje. Jsou zvyklí na své menší hřiště. Začínáme doma, a to může být naopak zase naší výhodou. Je to otevřené. Potřebujeme ale nutně podporu fanoušků a pokud bude taková, jaká má být, tak věřím tomu, že to zvládneme. Snadné to ale rozhodně nebude, to jediné vím už teď," hlásí trenér Kozlů Václav Rác.

Zápas začíná na kolínském zimním stadionu v sobotu v 17.07 hodin.

Co říkají hráči na svého soupeře?

David Šafránek (kapitán): Je to kvalitní soupeř, který dokáže být velmi nepříjemný. Přál jsem si raději Pelhřimov nebo Jindřichův Hradec. Věřím ale, že potvrdíme roli favorita a Moravské Budějovice přejedeme 3:0. Klíčové bude určitě pondělní utkání u soupeře.

Jiří Kadlec (útočník): Je to jedno. Trutnov by byl blíž. Ale je to první kolo a musíme přejít přes kohokoliv, ať by to byl kdokoliv. Víme, že jsou celkem nepříjemní, ale umíme s nimi hrát. Měli bychom to zvládnout.

Josef Malý (útočník): Mně je v celku jedno, kdo je soupeř. Nebylo stejně z čeho vybírat. Mohl to být Trutnov, Pelhřimov, Moravské Budějovice. Výkonnostně jsou všichni podobní. Budou to těžké zápasy. Hrají důrazně do těla, ale měli bychom to zvládnout.

Petr Morkes (útočník): Myslel jsem, že to bude někdo jiný. Ale dařilo se nám proti nim, tak doufám, že se nám bude dařit i dál a vyhrajeme v nejkratší možné době. Hrají důrazně, tvrdě. Mají menší hřiště, takže se snaží jít hodně do soubojů a do střel.

František Moravec (brankář): Těším se na každý zápas, s Budějovicemi se vždycky bojovalo o každý bod. Jejich fanoušci také jezdí na výjezdy, tak věřím, že bude i dobrá atmosféra. Čekám, že se bude dohrávat a bojovat o každý puk, fanoušci se určitě nudit nebudou. Věřím, že vyhrajeme, jenom musíme makat naplno.

Karel Nedbal (obránce): Čekal jsem, že to bude někdo jiný, ale to je tak nějak jedno. Jestli chceme dojít nejdál, musíme porazit každého. Moravské Budějovice jsou určitě nepříjemným soupeřem. Věřím, že to zvládneme a postoupíme do dalšího kola.

Jan Hanzl (obránce): Je to nepříjemný soupeř a hlavně u nich doma hrají dobře. Čekám bojovný důrazný hokej se skvělou diváckou kulisou. Musíme předvést kolektivní výkon, bojovat jeden za druhého. Jestli takhle budeme hrát, tak věřím, že je naší hokejovostí přehrajeme a půjdeme dál.

David Muláček (obránce): Ono je celkem jedno, koho potkáme v prvním kole. Moravské Budějovice jsou soupeř jako každý jiný a musíme je porazit. Bude se hrát hodně důrazně, musíme bojovat a nepustit je do žádných šancí. Máme skvělé fanoušky, takže věřím, že nás podpoří a zvládneme to.

Osmifinálové dvojice

Sokolov – Klášterec

KoBra – J. Hradec

Tábor – Trutnov

Kolín – M. Budějovice

Vrchlabí – Bílina

Jablonec – Pelhřimov

Žďár n. S. – Řisuty

Děčín – Nymburk