„V úvodu jsme měli velkou převahu, ale nedali jsme góly. Ve druhé třetině se nám trošku rozpadla hra, měli jsme dost vyloučení a mladší hráči začali být nervózní. Na začátku třetí třetiny jsme ale dali rychlé góly, a pak už to byla exhibice. Ovládli jsme utkání a končili jsme ho tak, že si kluci mohli dovolit ukázat nápadité akce a dávat hezké góly," uvedl kolínský trenér Václav Rác.

Kozlové na hosty tlačili od začátku, ale ani jedna z osmnácti střel se neujala. Až ta devatenáctá v poslední minutě první části. To už ale Kozlové vyrovnávali poté, co Klatovy daly kuriózní gól v oslabení.

V prostřední části pak „frnknul" Pejchar. Do toho tři oslabení, desetiminutovka na trestné pro Jankovského a nervozita byla na světě. Kozlové ale i podruhé vyrovnali. Pácal dobře zamířil na zadní tyč a do kabin se po druhé třetině šlo za stavu 2:2.

A po přestávce to přišlo. Jankovský, Morkes, Kozák. Za tři minuty to bylo najednou 5:2. A nebylo to všechno. Minutu na to přidal gól dorážkou Hlavatý. Za další dvě minuty Malý dorážel Muláčkovu střelu a Skokan zamířil přesně do horního růžku z mezikruží a v osmačtyřicáté minutě to bylo 8:2. Taková lednová gólová vichřice.

Hosté ji Kolínu trošku zkazili svým druhým gólem v oslabení, ale Kozlové ještě jednou taky udeřili. Takže se končilo v bujarých oslavách kolínských fanoušků. Výhra 9:3 drží Kozly na čtvrtém místě. Bod před nimi je Sokolov, dva body má náskok druhý Tábor. První Kobra vede tabulku o šest bodů před Táborem.

K dalším dvěma zápasům pocestují Kozlové ven. Nejdřív míří ve středu do Pelhřimova. V sobotu pak zajíždějí do Moravských Budějovic.

„Pelhřimov má hokejové mužstvo, mají šikovné kluky a věřím, že si tam zahrajeme dobrý hokej," řekl před zápasem Václav Rác.

Zápas na Vysočině začíná ve středu 14. ledna v 18 hodin.