Kolín – Prostějov  5:4 sn

Byl to zápas jako víno. Tedy diváci si ho museli užívat stoprocentně. Hrálo se nahoru dolů, s akcemi na obou stranách, krásnými góly a v bouřlivé atmosféře více jak dvou tisíc diváků.

Skóre utkání otevřeli už ve druhé minutě hosté. Ale Kozlové se nezalekli a odpověděli ve velkém stylu. Za dvě minuty vyrovnával v přesilovce Šifta, který do brány usměrnil Pácalovu střelu od modré. A pár vteřin na to ještě Malý dorážel do odkryté brány – 2:1. Radost Kozlům ale nevydržela dlouho. Nejdřív hosté vyrovnali, když Belay obkroužil bránu a zakončoval do odkryté, a pak v úplně poslední minutě zase přišla přihrávka zpoza brány na Venkrbce, a ten zakončoval pod víko – 2:3.

Druhá část ale patřila Kolínu. Gólově tedy rozhodně. Nejdřív Jankovský zahrozil, když orazítkoval tyč. Pak Kozlové vyrovnali. Využili už druhou přesilovku, a to po ose Kulhánek-Valášek-Morkes.

Prostějovští však rozhodně nebalili zbraně, i když ve druhé třetině zrovna neoslnili. V poslední části šli znovu do vedení. V početní převaze se ujala svižná střela Švaříčka z kruhů. Vedení pak Prostějovští drželi dlouho a odpočítávali jen čas do konce utkání.

Kozlové ale jako správní bojovníci a srdcaři makali až do konce a utkání ještě otočili. Nejdříve čtyři minuty před koncem Kadlec ze skrumáže využil už třetí přesilovku Kozlů a pak modrobílí zabodovali ještě v nájezdech. Poté, co v první sérii neuspěl ani jeden borec, ve druhé už ano. Kapitán Josef Malý napřáhl a trefil se mezi betony, prostějovský Stejskal nedal. Ve třetí sérii, kterou začínal kolínský Šafránek, tak bylo jisté, že když dá, další Jestřáb už šanci nedostane. A Šafránek z toho udělal drama. Na bránu jel doslova krokem a do poslední chvíle asi nikdo netušil, co zamýšlí. A nakonec z toho byla klička a trefa do úplně prázdné brány.

Kozlové tak vyhráli 5:4 po nájezdech a do barážové tabulky si připsali první dva body. Po prvním kole jsou druzí. První Most má tři body za výhru 2:0 nad Sokolovem. Beroun ještě nehrál.

Branky: 4. Šifta (Morkes, Pácal), 5. Malý (Šafránek, Kulhánek), 32. Morkes (Valášek, Kulhánek), 57. Kadlec (Valášek, Kulhánek), 66. Malý – 2. Šebek (Jurík J.), 13. Belay, 20. Venkrbec (Stejskal, Luňák), 46. Švaříček (Indra). Rozhodčí: Hejduk, Čech – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7, navíc Šebek (10 min OT). Využití: 3:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:3, 1:0, 1:1 – 0:0. Diváci: 2110.
Kolín:  Sejpal – Kulhánek, Pácal, Pýcha, Skokan, Barták, Hanzl, Muláček – Valášek, Kadlec, Morkes – Šifta, Zumr, Malý – Jankovský, Šafránek, Ježek – Semirád, Mejzr, Kozák.