„Začátek byl z naší strany trošku zakřiknutý. Možná to poznamenala i dlouhá cesta. Nepřipravili jsme se na ten začátek dobře. Soupeř měl trošku víc ze hry," hodnotil první třetinu kouč Jiří Seidl.

V té dostali Kozlové už po 15 sekundách první gól. „Z naší strany to bylo studené. Hráči něco podcenili, třeba i v rozcvičení. Těžko říct. Soupeř byl na začátku aktivnější," podotkl Seidl.

Rychlý gól Kozly nezaskočil. Postupně se dostali do hry a v polovině zápasu vedli už 3:1. „Postupem času jsme se do toho dostali a od druhé třetiny jsme měli lepší pohyb i kombinaci. Promarnili jsme i dost gólových šancí. Mohli jsme zápas už v tu dobu rozhodnout," přemítal o druhém dějství Seidl.

Druhá třetina patřila Kolínu. V této části hry přidal dva góly. „Celkem dobře jsme forčekovali. Nutili jsme soupeře do chyb, obránci byli hodně pod tlakem. Z toho jsme si vytvářeli šance," potěšilo ho.

Jenomže ve třetí třetině se obraz hry změnil. Kozlové vypadli z tempa a domácí toho využili ke srovnání stavu. „Ve třetí třetině to byl úplný opak. Domácí do nás šli, oni nás atakovali a my ten pohyb měli horší. Některé situace jsme podcenili a pustili jsme soupeře do hry. Bylo z toho vyrovnání," litoval Seidl.

I když to chvíli vypadalo na jasnou záležitost, v posledním dějství se objevila zajímavá zápletka a o výhru se bojovalo do posledních vteřin. Nakonec dvacet tři vteřin před koncem vstřelil vítězný gól hráč s číslem 23 Josef Malý. Kozlové vyhráli 4:3.

„Zaplať pánbůh, že jsme zvládli závěr a dvacet vteřin před koncem jsme po krásné kombinaci dali gól," ulevil si Seidl.

Při rozhodujícím gólu našel Hanzl hokejku kapitána Malého před prázdnou bránou a byl z toho vítězný gól na 4:3.

Právě Hanzl byl jedním ze dvou hráčů, kteří se v sobotu vrátili do kolínské sestavy. Hanzl skoro po měsíčním výpadku kvůli zranění kolene. Morkes nehraje po operaci kolene od začátku listopadu.

„Bylo to dlouhé zranění, hlavně u Morkese. Myslím, že na to, jak byl dlouho zraněný, si svoje odehrál. Jestli mu to koleno vydrží, tak jeho výkon bude gradovat a zase začne dávat góly," řekl Seidl na adresu hráče s číslem 14.

„Hanzl má s kolenem problémy už delší dobu. Bylo vidět v určitých fázích, že byl zraněný, ale na konci pak vymyslel ten rozhodující gól. To byla krása," dodal Seidl.

KOZLOVÉ JEDOU VE STŘEDU DO TÁBORA

Další zápas hrají Kozlové ve středu. Zajíždějí do třetice do jižních Čech, tentokrát na led druhého Tábora.

„Věříme si na každý mančaft. Jde o to, jak k tomu hráči přistoupí. Táborští jsou k poražení i na jejich vlastním ledě. Uvidíme, kdo bude mít momentální lepší formu. Bude také záležet na tom, v jaké pojedeme sestavě. Doufejme, že už nám nikdo neonemocní. Všechno se vším bude souviset," řekl o zápase v Táboře Jiří Seidl.

Utkání na jihu Čech začíná v 18 hodin.