Kozlové se sice v první třetině dostali do dvougólového náskoku, ale ve druhé části si třemi inkasovanými brankami nechali své vedení vzít a zápas vraceli na svou stranu zase až v posledním dějství. O branky Kolína se postarali Ježek, Šafránek, Morkes a Šifta.

Beroun – Kolín 3:4

Byl to zápas jak na houpačce. Úvod patřil Kozlům, pak se o slovo přihlásili domácí a poslední tečku udělali zase Kozlové. To vše v atmosféře doslova domácí. Zhruba stovka Kolíňáků totiž do Berouna přijela v posledním venkovním utkání sezony Kozly podpořit. Při celkové návštěvě 160 diváků se Kozlové opravdu cítila jako doma.

A pocítili to hned v první minutě zápasu. To totiž první pětka připravila krásnou hokejovou akci. Po ose Morkes – Kadlec – Ježek padla po dvaatřiceti vteřinách první branka. Posledně jmenovaný zavěsil do brány Kadlecovu přihrávku zpoza.

Kozlové pak přežili dvě oslabení a hned po nich v brejku udeřili podruhé. To Šafránek nabral rychlost, vymíchal všechny své protihráče a zvyšoval na 2:0.

Jenže následující půlhodinka se Kozlům moc nevyvedla a počáteční radost byla tatam. Kozlové museli hrát celých deset minut první třetiny v oslabení. Ve druhé třetině k tomu pak přidali další tři dvouminutové tresty, a to by v tom byl čert, aby to domácí nepotrestali. Potrestali. Nejdřív snižovali v úvodu druhého dějství hned po buly od modré, pak ale přišly už zmíněné využité přesilovky. V rozmezí čtyřiceti vteřin na konci druhé třetiny domácí otočili průběžný stav na svou stranu a Kozlové měli pěkné hořké polykání.

To a vítr v kabině je ale pěkně namíchl a výsledek? Na ledě byli úplně jiní Kozlové. Bojovní a odhodlaní. Odhodlaní vyhrát. A taky vyhráli. Po sérii nadějných pokusů a naopak vychytaných střel od domácích přišlo v jednapadesáté minutě vyrovnání. A zase u toho byla první lajna. Tentokrát Kadlec připravil parádičku pro Morkese, který dostal přihrávku do strany a v jízdě nechytatelně vypálil nad rameno domácího gólmana. A protože remíza byla Kozlům málo, dřeli dál a odměna přišla. Tři minuty před koncem utkání ji Kolínu vystřelil Pavel Šifta. Mladý forward zabojoval před bránou a s pomocí teče gólmana propasíroval puk do brány – 3:4.

Kozlové otočili zápas a do barážové tabulky si připsali další tři body, nutno podotknout že už podruhé z kluziště soupeře!

„Největší radost mám z toho, že jsme do brány dali gólmana Fandu Moravce a on po tak dlouhé době podal hodně dobrý výkon. Od něj se odvíjel náš dnešní výkon a naše výhra," pochvaloval si po zápase trenér Kolína Václav Rác, že kolínský František Moravec, který v bráně při utkání nestál de facto tři a půl měsíce, se do svatyně Kozlů vrátil a nezklamal.

„Dostali jsme se lacino do vedení 2:0 a z naší strany přišlo uspokojení, které vedlo k našemu povolení a otočení Berouna na 2:3. Až po kritice po druhé třetině se náš výkon zvedl a nakonec jsme utkání otočili ještě zpět," zhodnotil kolínský lodivod stručně průběh utkání.

„Dalším pozitivem bylo zapojení všech našich hráčů do hry. Zase získali další zkušenosti," dodal ještě trenér Rác.

Branky: 22. Špelda (Matějka, Finstr), 39. Hrdel (Stromko, Šteiner), 40. Půlpán (Kužel) – 1. Ježek (Kadlec st., Morkes), 11. Šafránek (Zumr, Jankovský), 51. Morkes (Kadlec st.), 57. Šifta (Pýcha, Zumr). Rozhodčí: Hejduk, Jílek – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 163. Třetiny: 0:2, 3:0, 0:2.
Kolín: Moravec – Pácal, Valášek, Skokan, Pýcha, Barták, Hanzl, Chaloupka – Ježek, Kadlec st., Morkes – Šifta, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Zumr – Marvánek, Semirád, Kočí – Kadlec ml.