Kozlové si s přehledem poradili se Žďárem

Kolín – Doma se hokejisté Kolína umějí předvést. V prvním letošním domácím přípravném utkáním rozstříleli v poměru 6:0 Žďáru nad Sázavou. Přehráli je i 49:22 na střely.

18.8.2015

Jednou z velkých hvězd utkání proti Žďáru byl Petr Morkes (v modrém), který dva góly dal a na dva nahrál.Foto: Jan Kobzáň

Kolín – Žďár nad Sázavou 6:0

„To je dobře, že jsme stříleli. Do toho hráče nutím, aby se tlačili před bránu a stříleli ze všech pozic," liboval si po utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Jeho svěřenci si v první třetině svou munici i střely ještě poměrně šetřili, ale od druhé dvacetiminutovky to bylo jedno dělo. Nejdřív Kolínští během minutky udeřili dvakrát, pak v poslední třetině poslali do branky Plamenů puky čtyři.

Skóre zápasu otevřel Jakub Semirád. Ve čtyřiadvacáté minutě to byla už dvanáctá střela Kolína ve druhé třetině na bránu a bylo jen otázkou času, kdy se Kozlové trefí. Jakub Semirád dobře zamířil z mezikruží. Pár vteřin na to se do brejku po mantinelu vyřítil Morkes a svižnou ranou zvyšoval na 2:0.

Jak už bylo nastíněno, další kanonáda nastala po druhé přestávce. To nejdřív úplně první střelou třetiny vsítil svou první letošní branku kapitán David Šafránek. A jak bylo vidět, tým na ni netrpělivě čekal. Loňský galaexekutor, který v druhé části sezony střílel v průměru jednu branku za zápas, letos nedal gól vlastně třetin. A tak když se vrátil na střídačku, spoluhráči to s trochu ironie v hlase okomentovali „Konečně ses trefil."

Jeho lajna se pak postarala i o zbylé tři trefy. Morkes to parádně trefil pod víko, stejně jako pak po brejku Zumr. A kapitán Kozlů David Šafránek pak nahoru do brány i úspěšně zakončil přesilovku Kolína.

„Oproti prvnímu zápasu to byla určitě změna. Všechno to začalo z obranné hry. Mužstvo se snažilo perfektně bránit a v první třetině nepustilo soupeře skoro do šance a od toho se odvíjel celý zápas," komentoval kolínskou hru trenér Jiří Seidl.

Další přípravné utkání hrají hokejisté Kolína ve čtvrtek 20. srpna od 18 hodin na ledě Tábora.

Branky: 24. Semirád (Malý), 25. Morkes (Šafránek), 42. Šafránek (Morkes, Zumr), 48. Morkes (Skokan), 50. Zumr (Morkes), 56. Šafránek (Zumr, Březina). Rozhodčí: Kubeš – Špringl, Tasch. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 0:0, 2:0, 4:0.

Kolín: Bernart (od 31. Moravec) – Skokan, Březina, Pácal, Hanzl, Voženílek, Barták – Zumr, Šafránek, Morkes – Ježek, Semirád, Malý – Kadlec ml., Kadlec st., Kopec – Jelínek.

Autor: Tereza Hölzlová

18.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.