Kozlové sice inkasovali jako první, když kolínskému gólmanovi propadl puk za brankovou čáru, ale dokázali ještě během první třetiny srovnat, a to bylo důležité. Nenechali soupeře odskočit na víc než jeden gól. Sami šli naopak ve druhé třetině do vedení.

Nejdřív v přesilovce pět na tři kombinovali tak úspěšně, že Pipek mohl už podruhé v zápase poslat puk do prázdné brány. Pak si na buly vzal puk Kozák, a zatímco všichni stáli a jen koukali, on vystřelil pod víko – 3:1.

Hosté v polovině zápasu ještě snížili, a dokonce trefili dvě tyčky, ale jinak jim Kolín moc šancí už nedal. A když už, připraven byl brankář Sejpal. Domácí pak navíc definitivně rozhodli zápas na svou stranu v první polovině třetí části.

Nejdřív skórovali ve hře čtyři na čtyři, když se Březina po ledě trefil od modré. Pak tentýž hráč v oslabení vyhodil a puk se od hostujících hráčů dostal až za obranu k Pipkovi, který jel sám a mezi betony dovršil svůj hattrick. Taky pojistil Kolínu vedení.

Poslední gól v poslední minutě, to byla jen třešnička na dortu. Barták zavezl puk po mantinelu, před bránou našel hůl Zumra a ten uzavřel na konečných 6:2.

Kolín je v tabulce druhé ligy i nadále šestý, ale bodově je to velmi vyrovnané. Na třetí Žďár nad Sázavou ztrácí pouze pět bodů.

Všechny góly mohli fanoušci na zimním stadionu v Kolíně vidět i v opakovaných záběrech. Na kolínském zimním stadionu totiž nově funguje promítání přímého přenosu na nové časomíře s obrazovkou. Také se zde pouštějí opakované záběry gólů, faulů, ale i dalších zajímavých situací.

Branky: 17. Pipek (Malý, Březina), 22. Pipek (Havelka, Morkes), 27. Kozák (Zumr), 46. Březina (Hanzl, Pipek), 47. Pipek (Březina), 60. Zumr (Barták) – 10. Jícha (Kolda), 31. Beneš (Jícha). Rozhodčí: Battěk – Marek, Tasch. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 712. Třetiny: 1:1, 2:1, 3:0.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Březina, Voženílek, Havelka, Skokan, Barták – Malý, Kadlec st., Panna – Morkes, Krajňák, Pipek – Černý, Zumr, Kozák.