Kozlové rozhodli de facto už v první třetině. V ní si vypracovali jednogólový náskok, který už nepustili. Posílili si sebevědomí a viděli, že na výhru mají.

V první třetině hosté zaspali. Inkasovali hned po 31 sekundách hry, když Voženílkovu střelu usměrnil pod víko kapitán Malý.

Pak sice dokázali vyrovnat trefou mezi betony, ale Kozlové měli pod kotli přiloženo víc. Šlapali víc, stříleli víc a odměnou jim byl gól Němce, který využil Kadlecovo pobídnutí, přešel přes beka a kličkou zakončoval.

Na toto už hráči Havlíčkova Brodu nedokázali zareagovat. Dali sice ještě dva góly, ale tím prvním snižovali jen na 2:3, tím posledním na konečných 3:6.

Zápas patřil Kozlům. Hráli dobře takticky, dali góly, vyhýbali se chybám.

Dva góly prostředního dějství vsítil obránce Marek Březina. Nejprve se zúročila jeho spolupráce s Kadlecem. Ten mezi kruhy vleže poslal na Březinu kotouč, který dokázal zamířit k tyčce. Podruhé Březina v přesilovce zpoza brány nepřihrál, jak každý čekal, ale vyjel a vystřelil.

V poslední třetině se na góly čekalo, ale Kozlové poté dali dva za sebou, v padesáté čtvrté a padesáté páté minutě. V tu chvíli vedli 6:2 a bylo hotovo. Panna zamířil z kruhů a Zumr pak po zemi z mezikruží. Tato partie patřila Kolínu, stejně jako tři body.

„Určitě jsme za výhru rádi. Byl to skvělý zápas. Hráli jsme výborně. Soupeř nás tlačil ve druhé třetině, když jsme se dostali pod tlak díky soupeřovým přesilovkám, ale myslím, že jsme si za bojovnost, nasazení a touhu vyhrát vítězství zasloužili,“ byl šťastný kolínský trenér Petr Martínek.

Branky: 1. Malý (Voženílek), 8. Němec (Kadlec J.), 24. Březina (Kadlec J.) 36. Březina (Panna, Pýcha), 54. Panna (Malý), 55. Zumr (Morkes) – 3. Třetina (Přidal, Semrád), 28. Lacina (Semrád, Endál), 59. Milfait (Beneš). Rozhodčí: Beránek – Horažďovský, Ovsík. Vyloučení: 5:2, navíc TS za faul Hlaveše (KOL). Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 1126. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1.