Kolín o své výhře rozhodl už v první části. Vlastně hned na začátku. Proměnil přesilovku, hru čtyři na čtyři a pak těsně po konci další přesilovky už za vyrovnaného stavu na ledě skóroval potřetí.

Nejprve Šafránek zužitkoval Pýchovu přihrávku na kruhy. Pak Malý tečoval Hanzlův puk od modré a třetí gól zařídil u tyče volný Semirád.

Nymburk své šance spálil nebo ztroskotal na Sejpalovi. Ve druhé třetině trefil i břevno, a tak Kozlové svůj náskok ještě navýšili. Zumr doplul do brány i s pukem.

Když pak v přesilovce Nymburk snížil zásluhou trefeného růžku brány Josefusem, mohl se vrátit do utkání. Jenže ve čtyřicáté minutě Kozlové znovu zvedli prapor a moc nadějí před odchodem do kabin Nymburku nenechali.

Šafránek se Semirádem zkombinoval já na bráchu, brácha na mě.

Nymburk v poslední části ještě snížil, ale Kolín měl utkání pod kontrolou a komplikace nedopustil.

„Měli jsme výborný vstup do utkání. Vytvořili si šance, proměnili je. Byl to náš záměr na soupeře vlítnout a nenechat ho hrát jeho hru. Nechtěli jsme ho nechat rozehrát a plnili jsme to na sto procent,“ byl spokojený trenér Kolína Petr Martínek.

„Jestliže přijedeme do Kolína s tím, že chceme chytit začátek a být trpěliví a do desáté minuty jsme dali soupeři čtyři přesilovky a dostali jsme na začátku tři góly, tak se nemusíme bavit o hokeji. Za tohoto stavu je těžké to otáčet. Kluci už to v sobě mají celý zápas,“ byl na druhé straně smutný nymburský kouč Pavel Bičiště.

Kolín - Nymburk 5:2

Branky: 5. Šafránek (Pýcha, Semirád), 7. Malý (Hanzl, Zumr), 13. Semirád (Šafránek, Pýcha), 34. Zumr (Hanzl, Malý), 40. Šafránek (Semirád) – 34. Josefus (Ďurač, Jirásek), 49. Stehlík (Ďurač, Kříž). Rozhodčí: Battěk -Svoboda, Gabriel. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 907. Třetiny: 3:0, 2:1, 0:1.
Kolín: Sejpal – Havelka, Pýcha, Hanzl, Mlčoch, Březina, Barták, Jurnečka – Semirád, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pilný, Němec.