Kolín – Most 3:5

Atmosféra na konci mače byla bouřlivá a mohla být ještě bouřlivější. Kozlové totiž rozjeli zápas jedna paráda a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby… kdyby Kolínští proměnili všechny své šance a kdyby udělali méně chyb v obraně.

Po sérii šancí, kdy třeba Mejzr zpoza brány nabízel gól Malému, nebo Šafránek prošel v přesilovce obraným pásmem a trefil břevno, či když Šifta s Morkesem netrefili z bezprostřední blízkosti, se Kozlové mohli z gólu radovat na konci první třetiny. Šafránek po závaru natáhl puk na zadní tyč – 1:0.

Mostečtí, kteří body potřebovali, aby se přiblížili udržení se v první lize, však ve druhé třetině zatáhli za záchrannou brzdu a čtyřmi góly svrhli vedení na svou stranu. Dvakrát z dorážky, jednou po brejku a jednou po tečované střele z dálky. Pátý kotouč přidali do kolínské svatyně v úvodu poslední třetiny zase v přesilovce a rozhodně si jasně řekli o výhru.

Tu si z kolínského ledu nakonec taky dovezli, ale byla poskvrněna ne jedním, ale třemi inkasovanými brankami. K Šafránkově trefě z první třetiny totiž přidali své zásahy Morkes s Jankovským. Morkes cinkl puk do branky pět minut před koncem mače a Jankovský přidal třetí branku šest vteřin před závěrečným hvizdem.

I když Kozlové utkání prohráli a v barážové tabulce zůstali na čtvrtém místě, začátek i závěr patřil jim. Měli se z čeho radovat a s fanoušky to řádně oslavili.

Branky: 18. Šafránek (Jankovský, Zumr), 55. Morkes (Ježek, Kadlec), 60. Jankovský (Zumr, Šafránek) – 23. Nedrda (Kasal, Sedláček), 25. Tauš (Šimon), 35. Čížek (Nedrda, Tauš), 38. Smolka (Pavelka), 45. Tauš (Hora, Kafan). Rozhodčí: T. Würtherle, Pražák – Beneš, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:4, 2:1. Diváci: 1120.
Kolín: Moravec – Pácal, Valášek, Skokan, Pýcha, Hanzl, Barták, Chaloupka – Ježek, Kadlec, Morkes – Šifta, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Zumr – Marvánek, Semirád, Kočí.