Letošní druholigový systém pro vyřazovací boje namíchává týmy ze skupin Střed a Západ, tedy pátí Kozlové ze Středu se střetnou se čtvrtým Vrchlabím ze Západu. Není ale pravdou, že by se týmy letos nesetkaly vůbec. Zrovna tito soupeři se potkali už v přípravě, kde Kolín bral dvě výhry 7:0 a 5:2.
Oba týmy získaly v základní části shodný počet bodů 64. Vrchlabí nastřílelo 166 branek a inkasovalo 120. Kozlové nastříleli do sítí soupeřů 137 gólů a inkasovali 109.

Vrchlabí má na svůj tým protknutý zkušenými hráči, kterým vévodí pětačtyřicetiletý Martin Filip, který je s šedesáti body nejproduktivnějším Vrchlabákem. Následuje ho Tomáš Šťastný coby nejlepší střelec se 26 góly. U Kozlů je nejproduktivnějším hráčem i střelcem kapitán Josef Malý, který nastřílel 19 branek, celkem 34 bodů.

,,Vrchlabí je hodně dobrý mančaft. Budou to atraktivní zápasy pro nás i pro diváky. Bude to asi hodně vyrovnané a rozhodovat budou maličkosti. Na druhou stranu, je to sice ohrané, ale když se budeme chtít dostat do druhého kola, musíme porazit každý mančaft," komentoval trenér Kozlů Jiří Seidl soupeře Kolína pro první kolo vyřazovacích bojů.

Statistiky základní části ovládl u Kozlů kapitán Josef Malý

Šestatřicet mistrovských zápasů již odehráli letos Kolínští Kozlové, a tak je část na sčítání a bilancování. Kdo byl nejlepším střelcem Kozlů? Kdo ovládl kanadské bodování? Kdo vytvořil nejvíce brankových příležitostí? Kdo byl nejvylučovanější hráč?

Hráčské statistiky

Nejlepší střelci: 1. Malý 19, 2. Pipek 16, 3 Krajňák 6.

Nejlepší nahrávači: 1. Semirád 18, 2. Zumr 17, 3. Panna 17.

Nejproduktivnější obránci: 1. Hanzl 17 (5 + 12), 2. Březina 14 (5 + 9), 3. Skokan 9 (3 + 6).

Nejproduktivnější útočníci: 1. Malý 34 (19 + 15), 2. Semirád 30 (12 + 18), 3. Zumr 29 (12 + 17).

Nejtrestanější hráči: 1. Voženílek 64 minut, 2. Skokan 51 minut, 3. Kadlec st. 40 minut.

Nejspolehlivější obránci: 1. Březina +36 -27 +9, 2. Hanzl +48 -42 +6, 3. Havelka +11 -6 +5.

Nejspolehlivější útočníci: 1. Malý +52 -36 16, 2. Panna +36 -24 12, 3. Pipek +37 -28 9.

Termínová listina 1. kolo play off (na 4 vítězná utkání)

1. zápas sobota 25. 2.: Vrchlabí – Kolín, 18.00

2. zápas pondělí 27. 2.: Kolín – Vrchlabí, 18.07

3. zápas středa 1. 3.: Vrchlabí – Kolín, 18.00

4. zápas pátek 3. 3.: Kolín – Vrchlabí, 18.07

5. případný zápas neděle 5. 3.: Vrchlabí – Kolín, 18.00

6. případný zápas úterý 7. 3.: Kolín – Vrchlabí, 18.07

7. případný zápas čtvrtek 9. 3.: Vrchlabí – Kolín, 18.00