Ze třízápasové šňůry venkovních utkání vytěžili svěřenci trenéra Martínka šest bodů. Vyhráli 4:2 nad Jabloncem, 7:3 nad pražskou Kobrou a prohráli 0:4 ve Vrchlabí.

"Musíme mít pokoru a být skromní, takže jsme se šesti body spokojeni. Ve Vrchlabí, i když jsme původně chtěli, jsme si bodovat nezasloužili,“ byl si vědom kouč Petr Martínek, že poslední utkání se jeho týmu nepovedlo.

Naopak Trutnovu se to poslední povedlo. Porazil vysoko 6:0 Letňany. Jinak ale podává výkony jak na houpačce. Předtím prohra s Mostem 3:5, výhra nad Dvorem Králové 4:3, prohra s Vrchlabím 1:5, prohra s Jabloncem 2:4.

Trutnov je v tabulce čtvrtý, tři body za Kolínem. Mírnou výhodu by vzhledem k domácímu prostředí měl mít Kolín, ale první vzájemný zápas zase hovoří jinak. Kozlové ho prohráli 3:6.

"V Trutnově jsme odehráli strašlivý zápas. Bylo to hned zkraje soutěže. Chceme to napravit. Věřím, že jsme se oklepali z nedobrého výkonu ve Vrchlabí a vrátíme se na vítěznou vlnu,“ řekl před středečním utkáním šéf kolínské střídačky Petr Martínek.