Kolín - Jindřichův Hradec 4:1

"Měli jsme na začátku šanci a mně tak pak spadly dva góly. Káďa (Kadlec pozn.red.) vystřelil křižnou střelou na brankáře a puk se odrazil od brusle obránce ke mně, a tak jsem vystřelil mezi nohy. U druhého gólu Muli (Muláček pozn.red.) dobře vystřelil od modré. Gólmanovi vypadl puk přímo ke mně a kličkou do forhendu jsem dorazil," popsal útočník David Šafránek své dva góly a vlastně i to, jak se Kozlové dostali do vedení.

Pak ale přišla chyba a hosté se vlastně lacino dostali ke skórování v podstatě do prázdné brány. ,,Neviděl jsem to, ale kluci říkali, že tam byla chybička za bránou. Sice bychom se toho měli vyvarovat, ale stane se," okomentoval situaci ve třicáté minutě, kdy Jindřichohradečtí snižovali na rozdíl jediné branky.

Větší drama se ale nekonalo. Kozlové totiž udrželi nervy na uzdě a dvakrát se pak vyznamenala třetí lajna. Předvedla dvě akce jak přes kopírák během čtyřiceti vteřin a Kolín rázem vedl 4:1. U obou gólů Pýcha poslal puk na křídlo, pak přišla přihrávka do jízdy na kapitána Malého a ten dvakrát z první skóroval. Nejdřív pod víko, pak o kousek níž.

"Tohle Pepík umí, našlápnout a jít do brány. Dostal výborné nahrávky nejdřív od Martina Ježka, pak od Martina Mejzra a uklidil to do brány," vysmekl Šafránek pochvalu spoluhráči.

Na dva fantastické momenty ze závěru druhé třetiny ale v té poslední Kolínští nenavázali. Další branky už divákům nenabídli. To hráli přesilovku pět na tři a dokonce i pětiminutovou početní převahu. ,,Neřekl bych, že jsme byli nervózní, ale měli jsme dost přesilovek a nedařilo se nám dát góly. Chtěli jsme hrozně ty branky dát a nešlo to, tak se to na nás asi projevilo. Ale závěr jsme si pohlídali a první bod série je náš," měl radost střelec dvou branek utkání.

Kozlové už ve čtvrtek pojedou do Jindřichova Hradce své vítězství potvrdit a zvýšit stav série na 2:0. Aspoň to si přejí. „Bude to jiné utkání než v Kolíně. Neřekl bych, že je přijde podpořit tolik fanoušků, jako chodí u nás v Kolíně, ale podle mě budou hrát aktivněji. U nás byli stažení ve středním pásmu a těžko se přes ně na začátku dostávalo. Doufám, že tam vyhrajeme a chci tímto poděkovat divákům a pozvat je na sobotní utkání, kde doufáme, že sérii ukončíme," sebevědomě ukončil povídání dvaadvacetiletý forward David Šafránek.

Trenér Kolína Václav Rác po utkání věděl jasně. Kozlové nepředvedli bůhvíjaký výkon, ale na výhru to stačilo a v play off je důležitá hlavně ta výhra. ,,Naplnil se očekávaný scénář. Po vítězství 5:1 v posledním utkání základní části se Vajgar stáhnul do středního pásma a my se těžko prosazovali. Když už jsme se dostali do vedení 2:0, přišla dětinský chyba za bránou a soupeř se dostal na 2:1. To nás znervóznilo. Řada hráčů pak hrála s psychickým blokem. Pak po dvou rychlých gólech na 4:1 jsme už zápas kontrolovali, a i když jsme nepodali optimální výkon, za výhru jsme rádi," shrnul velitel kolínské střídačky Václav Rác, jak úvodní utkání vyřazovacích bojů vypadalo.

Branky: 14. Šafránek (Kadlec, Muláček), 25. Šafránek (Šifta, Kadlec), 38. Malý (Ježek, Pýcha, 39. Malý (Mejzr, Pýcha) – 30. Bárta.  Rozhodčí: Horinek, Luczków – Nepomucký, Špála. Vyloučení: 3:8, navíc Mavrojanidis, Pekárek a Kotrla (všichni JHR) 10 min OT, navíc Pekárek (JHR) trest ve hře. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0.  Třetiny: 1:0, 3:1, 0:0. Diváci: 700.
Kolín: Sejpal – Barták, Pácal, Pýcha, Skokan, Hanzl, Muláček, Chaloupka, Kadlec ml. – Jankovský, Valášek, Morkes – Ježek, Mejzr, Malý – Kadlec, Šafránek, Šifta – Semirád, Zumr, Kočí.