První třetina byla Kozlů. V sedmé minutě se dostali do vedení a na ledě vévodili. Gól v přesilovce vstřelil z kruhů Veselý. Další pokusy pak měli Jankovský, Ježek, Zumr s Morkesem, kteří jeli dva na jednoho nebo kapitán Malý, který zase mířil na zadní tyč. Jenže víc gólů nedali, a tak byly skoro všechny karty pořád ve hře.

Domácí toho využili. Ve druhé třetině už nedali Kolínu tolik prostoru, v podstatě je nepustili do hry. Kozlové navíc během prvních deseti minut hráli třikrát ve čtyřech. Výsledkem byl inkasovaný gól v oslabení díky teči před bránou. A pak dokonce i ve vlastní přesilovce.

Kozlové měli čtyři minuty početní převahu. Jenže se jim nedařilo a vše vyvrcholilo, když se hráči zapomněli na jedné straně hřiště a na té druhé nehlídaný Cafourek při přesouvání gólmana zamířil přesně mezi betony – 2:1.

Závěrečná třetina, to bylo pěkné vyvrcholení krásného zápasu. Padly krásné góly, oba týmy se radovaly, bylo napětí až do konce.

Nejdřív domácí přehráli Kozly v jejich pásmu a po přihrávce zpoza brány na nehlídaného hráče na tyčích zvedli své vedení na 3:1.

Kozlové na to reagovali nádhernou akcí. V přesilovce Tomáš Pácal skoro od obrané modré dával dlouhý puk na hybridní zakázané uvolnění, kapitán Malý si nabruslil za domácí obranu a poslal puk pod betonem gólmana Bílka do brány – 3:2.

Pak ale přišla další chyba Kozlů. Ve vlastní přesilovce do brejku pustili Nováka, který si bez mrknutí oka roztáhl gólmana a blafákem pod víko vrátil Kobře dvougólové vedení.

Kozlové se znovu vrátili do zápasu. V třiapadesáté minutě Malý před bránou našel volného Semiráda, který neváhal – 4:3. Chvíli na to zívala prázdná brána na Jankovského, ale domácí gólman na poslední chvíli vložil do jeho střely hůl.

Konec zápasu se pak rozkouskoval vyloučeními. Kozlové hráli v oslabení, pak se dostali i do přesilovky a zkoušeli i power play, ale vyrovnat už nestihli. Kobra vyhrála 4:3.

Kobra - Kolín 4:3

Branky: 32. Antončík (Hanták, Škop), 34. Cafourek (Hanták, Škop), 47. Jedlička (Borovanský, Verbík R.), 51. Novák – 7. Veselý (Semirád), 48. Malý (Pácal, Kadlec), 53. Semirád (Malý, Veselý). Rozhodčí: Hornáček – Klouček, Doležal. Vyloučení: 11:10, navíc Kadlec (KOL) 10 min OT NESP. Využití: 1:2. Oslabení: 2:0. Diváci: 250. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:2.
Kolín: Sejpal – Pácal, Suchý, Skokan, Voženílek, Březina, Kadlec st. – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Kadlec ml., Chvojka, Ježek.