Kozlové rozjeli zápas jedna báseň. V šesté minutě poslal Malý puk zpoza brány na nehlídaného Klímu – 1:0. V jedenácté minutě to napodobil zpoza brány Morkes na Šiftu a Kolín vedl 2:0. Na rozdíl tří branek navyšoval ve třiadvacáté minutě Šafránek, když po rychlé akci zvedl puk pod víko.

Vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Moravskobudějovičtí se ale nevzdali. A to ani náhodou. V polovině zápasu proměnil nařízené trestné střílení jejich kapitán Jan Trojan. Vymíchal Sejpala a poslal puk pod víko, a to byla pro hosty vyloženě vzpruha. Do konce třetiny snížili díky důrazu na brankovišti na rozdíl jediné branky.

Hosté kousali i v poslední třetině jak klíšťata a domácím to očividně nevyhovovalo. Museli se bránit hned několika atakům. Ale ubránili se, dostali přesilovku pět na tři a po Petirově trefě od modré vedli zase o dvě branky. Jenže ani to nakonec nebylo finále.

Finále, to byla jiná písnička. Hosté pět minut před koncem v početní výhodě znovu snížili na rozdíl jednoho gólu. Kozlové šli navíc v poslední minutě do tří. Hosté byli v jednu chvíli i kompletní a hráli bez gólmana. Takže šest na tři. Byly to opravdu nervy a vteřiny se odpočítávaly jedna po druhé. Ale Kozlové to dokázali zablokovat.

Nenechali Žihadla už vystřelit a po výhře 4:3 slavili postup do čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové série začíná ve středu 11. března od 18.07 v Kolíně. Soupeř Kolína zatím není znám.

Branky: 6. Klíma (Malý, Semirád), 11. Šifta (Morkes, Valášek), 23. Šafránek (Skokan, Kozák), 50. Petira (Šafránek, Jankovský) – 32. Trojan (TS), 40. Gottlieb (Latner, Přidal), 54. Přidal (Vantuch). Rozhodčí: Battěk – Beránek, Klouček. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1, navíc MBU proměněné TS. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:1. Diváci: 1070. Konečný stav série: 3:0.

Kolín: Sejpal – Kulhánek, Petira, Hanzl, Nedbal, Muláček, Pácal, Skokan, Barták – Jankovský, Šafránek, Zumr – Valášek, Šifta, Morkes – Klíma, Semirád, Malý – Kozák, Šafra.