Urostlý bek, který vyrůstal v hokejově Spartě, přináší do Kolína bohaté zkušenosti nejen z první ligy, kde má zapsáno více než dvě stě startů především z Vrchlabí a Hradce Králové, ale i z extraligy. Tam jich bylo nad padesát v Mladé Boleslavi. V sezoně 2014/2015 opustil obránce Václav Čížek české vody a zamířil na Slovensko. Tam odehrál dvě sezony v Banské Bystrici, jednu v týmu Nové Zámky, tři sezony působil v Košicích – to vše slovenská extraliga – více než tři sta utkání. Loni působil vousatý zadák ve slovenském druholigovém Martině.

,,Jsme velice rádi, že se nám do týmu podařilo získat Vencu Čížka. Venca je na první ligu hodně zkušený obránce, navíc pravák. Osobně jsme se poznali v Košicích, kde tři roky předváděl velmi dobré výkony, a dokonce byl v sezoně 2019/2020 asistentem kapitána,“ řekl na jeho adresu trenér Kolína Jan Šťastný.

,,Mezi jeho přednosti patří důrazná a zodpovědná hra v obraně a myslím, že bude i velkým přínosem do kabiny jako mentor pro východu mladých hráčů, které v týmu máme,“ doplnil.

Čížek oslaví v pátek 30. července své dvaatřicáté narozeniny.