Nutno dodat, že měli Kolínští i štěstí, zejména v poslední třetině, kdy třeba prázdnou bránu netrefil Ferebauer, ale jinak měli hru pod kontrolou.

Výborné zákroky navíc předvedl gólman Sejpal. Ramenem překonal Bártu a Trummera, Křížův puk zachytil mezi betony. Měl svůj den a podpořil tak Kozly vepředu.

Ti nechali domácí publikum na úvodní branku čekat, protože se dlouho nedokázali prosadit, ale zato jim pak dopřáli pěknou akci. V přesilovce pět na tři. Panna z kleče zkoušel své štěstí, ale Dudáčkovy betony mu vystavily stopku. Číhající Semirád nedorážel, poslal puk na druhou stranu na Malého a ten uklidil puk do zívající brány.

V poslední třetině pak po řadě dalších pěkných neproměněných akcích prostřelil gólmana Morkes a uzavřel na konečných 2:0.

„Je to skvělé. Ale bylo to hrozně těžké utkání. David servis má výborné hráče a nám se nedařilo dát branku, nedařily se nám přesilovky. Urvali jsme to silou vůle a jsme rádi, že jsme udělali čtvrtou výhru v řadě,“ uvedl trenér Kolína Petr Martínek.

Kolín je v průběžné tabulce na pátém místě. Další utkání hraje ve středu od 18 hodin v Nymburce.

Branky: 27. Malý (Panna, Semirád), 53. Morkes (Pipek, Voženílek). Rozhodčí: Knapík – Marek, Ovsík. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0. Diváci: 729.
Kolín: Sejpal – Kadlec, Pýcha, Hlaveš, Voženílek, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kozák, Prokop, Kysela – Pilný.