Skvělý výkon v první třetině, kterou vyhráli 4:0, nasměroval Kozly k jasnému triumfu na ledě Vajgaru.

Už na konci první minuty vydřel Šifta puk pro Bartáka a jeho ránu od modré tečoval pozdější hrdina duelu Morkes, jenž zaznamenal hattrick.

Dvěma důležitými trefami se připojil i Šafránek, jenž zvyšoval na 0:3 neprve ranou přímo po buly a poté v nájezdu dvou na jednoho, když šikovně zmátl brankáře naznačenou přihrávkou.

„Od začátku jsme dominovali a v průběhu utkání jsme navyšovali skóre. Byl to dobrý výkon od všech včetně mladých hráčů. Máme radost, že jsme mohli zařadit všechny hráče včetně juniorů," liboval si kouč Kolína Václav Rác. Zajímavostí je, že potřetí v řadě Kozlové udrželi čisté konto. Vždy u toho byl junior Moravec, jehož ale za jasného stavu vystřídali trenéři Brázdilem.

Vajgar Jindřichův Hradec – Kolínští Kozlové 0:7 (0:4, 0:1, 0:2). Branky a nahrávky: 1. Morkes (Barták, Šifta), 10. Šafránek (Zumr, Ježek), 13. Šafránek (Zumr), 16. Morkes (Kadlec), 35. Morkes (Šifta), 42. Skokan (Morkes, Šifta), 46. Nedbal (Kadlec). Rozhodčí: Talpa. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváků: 410.

Kolín: Moravec (46. Brázdil) - Nedbal, Hanzl, Barták, Pácal, Pýcha, Březina, Špringl, Fiala - Malý, Kadlec, Cerk - Morkes, Skokan L., Šifta - Ježek, Zumr, Šafránek - Vágner.

1. Hodonín ⋌24 17 3 2 2 135:70 59
2. Technika Brno⋌ 24 12 3 2 7 107:74 44
3. Žďár nad Sáz.⋌ 24 13 2 0 9 101:81 43
4. Pelhřimov⋌ 24 10 4 3 7 97:94 41
5. Nymburk⋌ 24 11 1 5 7 86:92 40
6. Kolín ⋌24 12 0 2 10 90:83 38
7. Břeclav⋌ 23 10 0 0 13 95:88 30