Hokejisté Kolína se vysokou výhrou rozloučili se základní části před domácím publikem.

„Těší nás výhra i udržené čisté konto, ale netěší nás druhá třetina. Tu jsme odehráli špatně. Začali jsme dobře. Vytvořili si spoustu šancí. Ale soupeř u nás hrál jen defenzivně a trošku nás uspal. Po druhé třetině jsme si důrazně promluvili v kabině. Stáhl jsem hru na tři pětky. Ne proto, že by čtvrtá hrála špatně, ale chtěl jsem tým probudit, a to se tím povedlo. Bylo nutné s tím něco udělat,“ uvedl trenér Kolína Petr Martínek.

V DRUHÉ TŘETINĚ VYŠLI STŘELECKY NAPRÁZDNO

Jeho svěřenci v prostřední části nedali ani gól, trošku stagnovali, co se výkonu týče a na chvíli pustili ke hře i Tábor. To se ale znovu ve třetí třetině změnilo. V první a třetí třetině Kozlové vévodili a stříleli góly.

„První jsme odehráli velice dobře. Vytvořili jsme si šance. Ujali se vedení 2:0. Myslím, že jsme byli hodně aktivní. Třetí třetina byla zase lepší. Zvýšili jsme důraz a bruslení, aktivitu v útočném pásmu a branky se dostavily,“ byl rád Petr Martínek.

ROZHODL DŮRAZ PŘED BRANKOU

Kozlové vstřelili několik branek díky důrazu v předbrankovém prostoru a akcím z rohu. Tam se ve středu brankově rozhodoval zápas.

„Dneska se to tak hraje. My jsme zpočátku sezony chtěli hrát na krásu. Museli jsme to v tréninku změnit. Musíme se tlačit do brány a narvat to tam, třeba i s gólmanem. Protože je jedno, jaký padne gól, jestli hezký nebo ne, každý gól je důležitý,“ zdůraznil kolínský trenér.

Kozly čeká poslední utkání základní části ve středu 28. února v Klatovech. Hned v sobotu 3. března zahájí play off domácím utkáním. Zatím proti neznámému soupeři.

SOUPEŘE SI NEVYBÍRAJÍ

Jaký čeká Kozly v nadcházejících dnech program? „Ve čtvrtek a pátek je trénink. O víkendu nechám klukům volno, aby si odpočinuli od hokeje. A od pondělí ladíme na play off,“ řekl Martínek s tím, že před posledním kolem určitě o výsledcích a soupeřovi do osmifinále vyřazovacích bojů nespekulují.

Chtějí tomu nechat přirozený průběh. Budě to někdo z trojice Nymburk, Klatovy nebo DS České Budějovice.