Táborští se usadili poměrně brzo na vršku tabulky a chvilkami koketovali s prvním místem. Nyní jsou třetí, mají sice stejně bodů jako druhý Žďár, ale horší vzájemné skóre a ještě o jeden zápas odehráno víc. V poslední době ale body ztráceli.

Po sérii výher, prohráli tři mače za sebou. S prvním Havlíčkovým Brodem 1:4 a Moravskými Budějovicemi 1:2 před Vánoci a v prvním duelu roku 2018 nestačili ve Žďáru na Plameny a prohráli vysoko 1:9. Ani jeden z celků ve svém tabulkovém okolí tak nedokázali porazit. Přidá se Kolín taky do skupiny táborských přemožitelů?

„V této soutěži jsou všechny souboje těžké, ale tady půjde vyloženě o souboj se špičkovým mužstvem, které je nahoře v tabulce. Jdeme se poprat o co nejlepší výsledek a naším cílem do každého utkání je ho vyhrát, takže doufám, že k tomu utkání přistoupíme jinak než proti Moravským Budějovicím. Že začneme dobře už od začátku a že se nám povede zase odvést nějaké body,“ vyřkl své přání nahlas trenér Kolína Petr Martínek.

Zápas v Táboře začíná v 18 hodin.

Pojďme se ještě na chvilku zastavit u posledního duelu. Martínek nechce v Táboře opakovat jeho začátek. Proč? Kozlové v první třetině totiž herně vybouchli.

„To byla ostuda, naprostá ostuda, bez nasazení, bez důrazu, bez bojovnosti, bez dodržování herního konceptu. Ve hře nebylo vůbec nic. My musíme být šťastní, že třetina skončila jen 0:1, protože když by nám soupeř utekl o dva, o tři góly, už bychom to těžko dotahovali. Naštěstí jsme ji přežili jen s jednou inkasovanou brankou. To byl pro nás takový odrazový můstek,“ byl si Martínek vědom, že i soupeřovo neproměňování šancí jeho týmu pomohlo.

Kozlové pak zabrali, změnili hru o 360 stupňů a vrátili se do zápasu. „Myslím, že od druhé třetiny se náš výkon obrovsky zvedl. Byli jsme minimálně rovnocenným soupeřem,“ řekl Martínek.

Kozlové vyrovnali, a když v poslední třetině znovu inkasovali, dokázali podruhé vyrovnat. Nakonec v prodloužení urvali vítězství a bod navíc.

„Naskytla se nám přesilovka, která se protáhla do over-timu a tam jsme ji využili. Jsme rádi za dva body,“ uvedl ještě kolínský trenér, co na konci utkání rozhodlo.

„Před zápasem jsme měli cíl získat tři body, ale podle vývoje první třetiny jsou pro nás dva body hodně cenné,“ oddechl si na závěr.