I v prodloužení měli pak Kozlové více ze hry, ale na vítězný gól nedosáhli. O tom, zda postoupí přímo do semifinále, rozhodovaly nájezdy. A tuto loterii Kolínští nevyhráli. Po prohře 4:5 na nájezdy pojedou za vedoucího stavu 2:1 v sérii ve čtvrtek do Moravských Budějovic.

Kolín – Moravské Budějovice 4:5 sn

Dá se říct, že se úvod utkání Kolínu podařil. Domácí začali zlehka, v klidu a ve třinácté minutě se radovali z vedoucího gólu. Pak se ale sen o výhře a jasném postupu do semifinále začal pomalu hroutit.

Během jedné minuty hosté dvakrát dorazili, přitom podruhé to bylo v početní převaze. Další přesilovku využili v úvodu druhého dějství. Když pak Mejzr snížil na 2:3 a dal Kozlům naději, přišel další faul a další inkasovaný gól v oslabení. Už třetí. Kolín šel do kabin za stavu 2:4.

Jenže to by nebyli Kozlové, aby nebojovali až do konce. A taky že jo. Kontaktní trefu zařídil ve čtyřiačtyřicáté minutě v přesilovce od modré Jan Hanzl. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby pak zase Hanzlovu střelu od modré tečoval Valášek a bylo vyrovnáno. Kozlové předváděli hokej jedna radost, na tribunách to vřelo. Atmosféra jako víno.

Ale jak byla v tu chvíli veselá, vesele utkání pro domácí neskončilo. Další branku už nevsítili. Do konce třetí třetiny, v prodloužení a ani v nájezdech. Naopak hosté, ti ještě jeden gól slavili. Ve třetí sérii nájezdů překonal kolínského Sejpala Zahradník a Žihadla díky tomu vrátila sérii zpět na jejich led.

Čtvrtý zápas série, kterou Kozlové aktuálně vedou 2:1, se hraje ve čtvrtek od 18 hodin na ledě Moravských Budějovic.

Branky: Morkes (Valášek, Pácal), 36. Mejzr (Malý, Šifta), 44. Hanzl (Šafránek, Morkes), 56. Valášek (Hanzl, Šifta) – 18. Horký, 19. Telesz (Zahradník), 26. Telesz (Pěška, Sechovec), 40. Telesz (Zahradník), rozhodující nájezd Zahradník. Rozhodčí: Stolín, Veinfurter – Bosák, Šmika. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:3 Oslabení: 0:0. Diváci: 810. Třetiny: 1:2, 1:2, 2:0, 0:0 – 0:1.
Kolín: Sejpal – Barták, Pácal, Pýcha, Holada, Muláček, Hanzl, Skokan – Valášek, Kadlec, Morkes – Ježek, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Semirád – Kočí, Zumr, Šifta.