Kolín - Nymburk 4:2

Derby skončilo podle papírových předpokladů. Nymburští ač tlačili a vrhali se na Kozly hlava nehlava, nedostali tolik prostoru, aby mohli v Kolíně na zisk bodů pomýšlet. Kolín bral v derby výhru 4:2.

Do zápasu vstoupili aktivněji možná i hosté, na kterých bylo vidět odhodlání se poprat o body, ale co je zabrzdilo, to byl gól Kolína z osmé minuty. Hanzlův puk tečoval do vinglu Jan Veselý. Polaban pak vyrovnal díky zaváhání kolínského gólmana. Ten se sice snažil uhasit chyby svých spoluhráčů v poli, ale vyjel proti dvěma hráčům soupeře pro puk, který nepolapil a Novák mohl srovnávat do prázdné brány.

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Kozlové totiž proměnili přesilovku. Pácalův puk od modré tečoval před bránou Hanzl a Kolín vedl 2:1.

Ve druhé třetině pak Kozlové ustáli nápor hostí a sami udeřili. Semirád vybojoval puk u mantinelu, Pácal ho vypálil od modré a Veselý ho po důrazu na brankovišti dorážel – 3:1.

Náhrada za Davida Šafránka ze Slavie pak přidala i čtvrtý gól Kolína a dokonala hattrick. V úvodu poslední části Veselý pěknou střelou zápěstím zvyšoval na 4:1.

Jak čas ubíhal, a hostům se vzdalovalo vítězství, tak měli méně pokusů, přesto Kozly ohrozili. Brzák třeba hned třemi střelami, proti kterým musel Sejpal tasit gala zákroky. Po jedné z nich si pěstní účty vyřídili Morkes s Barborou. Nymburští pak dokonce po buly trefou pod víko snížili na 4:2, ale to bylo vše.

Body zůstaly v Kolíně.

„Vedli jsme, dali jsme góly, ale tu naší hru jsme začali praktikovat až od půlky zápasu. Ze začátku jsme se trochu přizpůsobovali jejich hře. Pak jsme si řekli, že to nejde, kluci začali hrát naši hru a to rozhodlo o našem vítězství," řekl po utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Branky: 10. Veselý (Hanzl, Semirád), 17. Hanzl (Pácal, Malý), 33. Veselý (Malý, Semirád), 41. Veselý (Semirád) – 13. Novák, 37. Knesl (Protivný, Bičiště). Rozhodčí: Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1093. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1.
Kolín: Sejpal – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Nedbal – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Kadlec ml., Kadlec st., Ježek.
Nymburk: Matoušek – Loučka, Kříž, Saňa, Knesl, Novák, Rittig, Košař – Eis, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Šimek – Brzák, Michálek, Barbora – Jindra.