První třetina bez gólů. Kolín měl sice veliký tlak, víc střílel, víc byl na puku, ale v branku to přetavit nedokázal. Podobný scénář měl i úvod druhého dějství. Jenže s tím rozdílem, že domácí začali vystrkovat růžky.

Důrazně a poctivě bránili, a pak ujížděli do nebezpečných brejků. V jednom z nich ve dvacáté deváté minutě mohl jít Jindřichův Hradec i do vedení, jenže Sejpal těžkou situaci ustál. Na druhé straně pak záhy Březina prolomil střeleckou nemohoucnost Kolína a poslal ho trefou z mezikruží do vedení. První nebezpečí tak bylo zažehnáno.

Jenže přes to vše měli Vajgarští trojnásobek střel, co měli v první třetině, a vše de facto jen z brejků, takže jim stouplo sebevědomí. Věděli, že překvapit Kolín nemusí být zase tak těžké. Navíc prohrávali stále o jeden jediný gól.

Jejich trpělivost a důrazná obrana jim nakonec přinesla ovoce. Ve čtyřicáté šesté minutě využili přesilovou hru. Kombinace slávistického útoku znamenala vyrovnání. Furch si užíval, když posílal puk do prázdné kolínské brány. Tentýž hráč pak mohl ještě v poslední minutě střelou z rohu rozhodnout zápas, ale Sejpal těžký zákrok zvládl, jako už několikrát v předchozím průběhu hry.

V prodloužení tři na tři měli zase více ze hry Kolínští. Navíc měli i dvě minuty přesilovku čtyři na tři. Ale neproměnili, a tak zápas došel do nájezdů. V nich za Kolín dvakrát jel Martin Krajňák a dvakrát byl úspěšný a na jeden úspěšný pokus hostí to bylo akorát. Krajňák jednou předvedl kličku do bekhendu, pak puk zvedl pod víko a vystřelil Kolínu dva body.

Branky: 46. Furch (Tejral, Mandát) – 30. Březina (Krajňák, Pipek), 66. rozhodující nájezd Krajňák. Rozhodčí: Battěk – Doležal, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 220. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1.
Kolín: Sejpal – Hanzl, Nedbal, Voženílek, Skokan, Havlík, Horyna – Morkes, Semirád, Kadlec – Malý, Zumr, Jankovský – Pipek, Krajňák, Jelínek – Březina.