„Očekávám, že tam podáme stejně dobrý výkon jako ve Žďáru, ale s lepším výsledkem a že přivezeme tři body,“ vyřkl odvážně před utkáním kolínský trenér Petr Martínek.

K dispozici nebude mít kompletní sestavu. Chybět bude Pýcha se Semirádem. „Pýcha bude chybět určitě, dostal trest ve hře. Semirád má něco s tříslem, čeká ho vyšetření,“ vysvětlil Martínek.

Semirád se zranil ve druhé třetině utkání proti Žďáru a Pýcha v něm dostal trest ve hře. Oba okamžiky asi poznamenaly celkový výsledek středečního mistráku ve Žďáru.

Semirád vypadl ze sestavy v těžkých chvilkách druhé třetiny, které Kozlové sice ještě ustáli, ale chyběl i v závěru, kdy Kolínští během jedné minuty dvakrát propadli a dvakrát inkasovali. Po Pýchově faulu pak Kozlové v pětiminutovém oslabení inkasovali rozhodující třetí branku.

„Doufám, že nás tato prohra dlouho bolet nebude. S výkonem jsem totiž naprosto spokojen. Bohužel jsme měli pasáž ve druhé třetině, kterou jsme nezvládli. Udělali jsme fatální chyby a ty vesměs rozhodly zápas. Ale tak jak jsme hráli, tak bych si to představoval, abychom hráli celou sezony. Myslím, že to nebyl zápas druhé ligy, ale minimálně play off druhé ligy,“ rozebíral utkání Petr Martínek.

„Nehráli jsme tu chvilku úplně nejlíp, ale zvedli jsme to a ve třetí třetině už jsme zase byli výborní. Akorát došlo k pětiminutovému trestu, který nás zase přibrzdil,“ byl smutný kolínský trenér, když zmiňoval pětiminutový trest pro Petra Pýchu za zákrok do oblasti hlavy a krku.

To pětiminutové prodloužení se nakonec ukázalo jako klíčový moment utkání. Domácí jej jednou proměnili. Dorážka vyraženého puku byla však kopnutá bruslí. Sudí to neviděl a branku uznal.

„Bohužel byl kopnutý. Pokud bych měl jmenovat nejlepší hráče mužstev, najmenoval bych jich hodně, ale nejslabší byli tři lidi na hřišti. Absolutně to nezvládli. Ale vymlouvat se na ně nebudeme a ani to nezměníme. Je to škoda, ale jak říkám, byli nejslabší na place, absolutně nevěděli, kde jsou, ale vymlouvat se na ně nebudu. My měli dát v první třetině branky a mohli jsme být na konci veselejší,“ řekl k diskutovanému momentu lodivod Kozlů Martínek.

Na tuto branku Kozlové ještě reagovali a osm minut před koncem snížili na 2:3, ale svůj další tlak neproměnili a nevyrovnali.

„Tam už jsme dominovali. Domácí to chtěli zavřít, už na nás čekali jen na červené, na modré a my jsme za tím šli. Bohužel už jsme třetí gól do brány nedotlačili. To nás mrzí, protože ten zápas měl skončit remízou,“ dokončil hodnocení utkání Martínek.

Jeho svěřenci měli v závěru ještě k dispozici přesilovku, ale v ní byli úplně strnulí a ani nevystřelili. „Tam už byla křeč, hráči už byli déle na ledě a nebylo to ideální,“ doplnil.