Střelecky by Kozlové zápas prohráli, ale na góly jasně vyhráli. Ze svých šestadvaceti pokusů proměnili tři, kdežto Děčín ze třiceti čtyř ani jeden. Celkově tedy výhra 3:0 pro Kozly.

„Jsme hrozně rádi, že se to povedlo s nulou, protože nás soupeř dostával pod tlak a nám se to povedlo ubránit," usmíval se po utkání trenér Kolína Jiří Seidl.

Dva okamžiky přitom byly v utkání klíčové, ubráněné oslabení 3 na 5 a pak trenérský tah v podobě změny sestavy. Ale postupně.

Nejdřív Kozlové v polovině utkání za vedoucího stavu 1:0 šli do dvojnásobného oslabení. V tu chvíli si při prvním přerušení hry bral kolínský trenér oddechový čas. I on to vnímal jako klíčový moment utkání.

„Bylo to důležité. Když bychom dostali gól, bylo by to na 1:1 a domácí by se ještě víc namotivovali a dostali se do hry. A taky jsem si ho vzal proto, aby si bránící hráči trošku odpočinuli," vysvětlil, proč bylo toto oslabení v polovině utkání tak důležité.

Druhý tah, který se mu povedl, bylo prohození křídel v první a třetí formaci. Z první poslal do třetí Martina Ježka a posilu ze Slavie Jana Veselého poslal do prvního útoku k Semirádovi a Malému. Hned při prvním střídání se celá útočná trojka dostala do rotace a Veselý zakončoval akci trefou k tyčce, čímž zvýšil na 2:0 pro Kolín. Navíc to byl gól „do šatny", takže pro domácí dvojnásob nepříjemný.

„Uvažoval jsem o této změně už po první třetině, ale pak jsem si řekl, že to tak ještě zkusíme v původní sestavě. Pak to byla asi shoda náhod, že Veselý hned v prvním střídání v první lajně dal gól, ale každopádně to jeho i první útok oživilo," okomentoval Seidl přemístění Veselého ze třetí lajny do první.

Kozlové díky tomu a ještě dalším dvěma gólům a vynikajícímu výkonu gólmana Sejpala a podpoře fanoušků, kteří se vypravili do Děčína vlakem, vyhráli nad Děčínem 3:0 a potvrdili postavení na špici tabulky. Děčín byl ale opravdu nepříjemným soupeřem.

„Překvapili nás hlavně na začátku druhé třetiny, kdy začali forčekovat se dvěma hráči, což do té doby nedělali. Nám dlouho trvalo, než jsme se s tím srovnali," upřesnil ještě Seidl, co nejvíc dělalo Kozlům potíže.

To už je ale minulost. Ve středu čeká Kozly prestižní derby s Nymburkem. Na kolínském zimním stadionu se začíná v 18.07 hodin.