Jihočeši ještě bojují o účast v předkole play off, ale těžko předpovídat, jak dopadne. Vše se bude odvíjet od toho, jak Český svaz ledního hokeje rozhodne ohledně Pelhřimova, který má karanténu kvůli epidemii příušnic.

Variant je několik, ale může dojít ke kontumaci šesti utkání, které Pelhřimov na konci základní části nemohl dohrát. Může dojít k anulaci výsledků Pelhřimova ve druhé polovině soutěže nebo dokonce v celé sezoně. To tedy logicky může zamotat tabulkou.

Podle toho se bude odvíjet i finální situace Kolína. Je ale jisté, že pokud Kozlové v sobotu proti Písku budou bodovat, první místo po základní části jim nikdo nevezme a bylo by to historicky nejlepší umístění v novodobé historii klubu.

Za posledních patnáct let skončili Kozlové v základní části nejlépe druzí (sezona 2001-2002 ze 12 týmů), dvakrát potom třetí (sezona 2013-2014 ze 17 týmů, sezona 2010-2011 z 9 týmů). Loni byli Kozlové čtvrtí.

Jasné mají Kolínští díky svému postavení na špici i termíny utkání play off. To začnou ve čtvrtek 3. března na domácím ledě.

Soupeř Kolína pro čtvrtfinále bude znám po odehrání předkola play off, které končí 
v pondělí 29. února.