„Bylo to utkání na malém hřišti a byl to špatný zápas. Nehráli jsme dobře. Byla tam bojácnost našich hráčů. Měli jsme chyby ve hře. Oboustranně bylo sice hodně šancí, ale vítězství se nakonec přiklonilo na konci utkání na nás," komentoval po utkání kouč Kozlů Václav Rác.

Jeho svěřenci šli do vedení hned v úvodu druhé minuty, když kapitán Kozlů Josef Malý rychlou střelou od mantinelu proměnil přesilovku. „Měli jsme pak spoustu dalších šancí a mysleli jsme, že to tak bude celý zápas. Ale nebylo. Jablonec hrál důrazně, bruslivě a na nás to platilo," vzpomněl Rác, co dělalo jeho týmu problémy. „Navíc i sestava je rozházená. Nejsou ještě postavené všechny lajny a kluci se teprve sehrávají," dodal.

Domácím se podařilo srovnat ještě před odchodem do kabin, a tak se druhá třetina začínala zase „od nuly". Oba týmy si vytvořily nespočet gólových příležitostí, domácí dokonce dostali k dispozici trestné střílení, ale puk se v brance objevil až čtyři minuty před koncem. Přesně v čase 56.00 trefil šibenici po Morkesově přihrávce novic v kolínském dresu královéhradecký Milan Valášek.

„Šancí bylo na obou stranách hodně. To vítězství bylo nakonec spíš takové šťastné," přiznal kolínský lodivod.

Proti Vrchlabí sklapla klec

Hned následující den ale Kozlové už na svého soupeře nestačili. Do Kolína přijel nováček druhé ligy z Vrchlabí.

Druhá minuta. Vrchlabský útočník do kouta šikovně odtáhl dva kolínské hráče. Bláha zůstal před bránou sám a bum, 0:1. Že přijel do Kolína nováček druhé ligy, to v tu chvíli nikoho ani nenapadlo. Vrchlabí rozhodně nepůsobilo zakřiknutým dojmem, ba naopak. Staří pardálové Fořt, Filip, Jakubec a Gengel jasně určovali tempo vrchlabské hry a mladí dravci jim zdatně sekundovali.

Na druhé straně Kolín. Po úterním utkání v Jablonci. Zatavené nohy, bez šťávy, bez nápadu. Do hry Kolínské nedostalo ani devět nabídnutých přesilových her. Přitom střelecky byli zejména od druhé třetiny velmi aktivní. Jenže jen prášili betony nebo nastřelovali výstroj Jeschkeho.

Vrchlabští byli gólově o poznání suverénnější. Nakonec zvítězili hladce 5:1.

„Už jsme nehráli dobře v Jablonci. Proti Vrchlabí jsme sice nastoupili hned druhý den, ale bez koncentrace. Hráli jsme bezkontaktní hokej. Dostali jsme laciné góly. Neplnili jsme základní herní věci," zhodnotil středeční porážku kouč Kolína Václav Rác. „Zatím je to z naší strany hra na náhodu. Vrchlabí u nás podalo týmový výkon," dodal.

V kolínském dresu už se neobjevil karlovarský útočník Ondřej Kubáč, který byl již z kolínské zkoušky uvolněn. Naopak královéhradecký Milan Valášek zatím v týmů zůstává. Zařadil se vedle mladíků Šafránka s Jankovským. „Valášek je jeden z mála, co má snahu a aktivitu, ale zatím hraje Šafránkova lajna oproti loňské sezoně tristně, a to se odráží i na Valáškově hře. Nefunguje nám tým, tak nám nemohou dobře fungovat ani jednotlivci," má jasno Rác a doufá, že se co nejdřív situace zlepší.

Přátelská odveta se hraje už v neděli na ledě Vrchlabí. Zápas začíná v 17.00. „Je to úvod sezony. Mužstvo teprve připravujeme. Ale věřím, že se v krátkém čase zkonsolidujeme a zlepšíme náš výkon natolik, abychom soutěž mohli začít v určitých výkonech. Očekávám podstatné zlepšení," předesílá před dalším měření Kozlů jejich trenér Rác.

Statistika

Jablonec nad Nisou – Kolín 1:2
Branky: 17. Miškovský (Šulc) – 2. Malý (Kubát), 57. Valášek (Morkes, Špringl). Vyloučení: 4:3, navíc Šulc (JAB) 10min OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1. Diváci: 50.
Kolín: Sejpal (31. Brázdil) – Špringl, Pácal, Pýcha, Hanzl, Pohl, Skokan, Výborný, Chaloupka – Šifta, Kadlec st., Morkes – Kubát, Ježek, Malý – Jankovský, Šafránek, Valášek – Semirád, Zumr, Kubáč – T. Kočí, Kadlec ml.

Kolín – Vrchlabí 1:5
Branky: 44. Šifta (Kadlec, Morkes) – 2. Bláha (Šťastný), 16. Klement, 27. Šťastný (Poskočil, Březina), 31. Bláha, 44. Gengel (Chmelař). Rozhodčí: Kubeš – Špringl, Tasch. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 287. Třetiny: 0:2, 0:2, 1:1.
Kolín: Brázdil (31. Moravec) – Barták, Pácal, Pýcha, Hanzl, Chaloupka, Pohl, Výborný, Skokan – Šifta, Kadlec st., Morkes – Kubát, Ježek, Malý – Janovský, Šafránek, Valášek – T. Kočí, Zumr, Semirád – Kadlec ml.