Do vedení se dostali využitou přesilovkou pět na tři, kdy Šafránek poslal puk jinam, než koukal, a to překvapilo bílinské hráče, ale ne Zumra, který už čekal na puk u tyčky - 1:0. Pak proměnili akci dva na jednoho Němec s Pilným, a do třetice se po buly uvolnil od modré Pýcha. Sjel až před branku, kde nenašel překážku. Do kabin si tak domácí nesli vedení 3:0.

Ve druhém dějství ho navýšili dvěma góly. Nejprve sehráli ukázkově přesilovku, kdy po nahrávce za bránou přišla přihrávka z rohu mezi kruhy. Tam připravený Březina nezaváhal. Pak dostal prostor Netušil. Bílinští se věnovali Němcovi vracejícímu se z trestní lavice a jeho nahrávce Kozákovi. Jenže mezitím Netušil vyrazil kupředu za beky hostí, Kozák to viděl a nabídl mu puk. Byla z toho klička po ledě a pátý gól Kolína.

Hosté v prostředním dějství dvěma góly také snížili, po brejku a ze skrumáže, ale do hry se tím nedostali. Kozlové totiž čtyřmi góly v poslední třetině nedovolili žádné komplikace. Vsítili dokonce i gól ve vlastním oslabení.

V tabulce se posunuli na třetí místo před Nymburk a pouze čtyři body ztrácí na druhé Vrchlabí.

"Určitě jsme rádi, že se nám podařilo vysoko zvítězit. Kromě prvních pěti minut, kdy jsme byli takoví rozháraní, rozlítaní, jsme v utkání jasně dominovali. I díky přesilovkám na začátku, do kterých jsme se dostali. S výsledkem jsme maximálně spokojeni," řekl trenér Kolína Petr Martínek.

SC Kolín - Bílina 9:2

Branky: 9. Zumr (Šafránek, Březina), 14. Pilný (Němec), 15. Pýcha (Šafránek, Malý), 21. Březina (Šafránek, Zumr), 33. Netušil (Kozák, Němec), 53. Němec (Březina, Pýcha), 54. Šafránek (Malý, Hanzl), 58. Malý (Šafránek, Jelínek), 59. Martínek (Kozák, Semirád) – 28. Mašek (Komínka, Procházka), 34. Brzek (Gnusin). Rozhodčí: Místecký – Marek, Kurtin. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 3:0, 2:2, 4:0. Diváci: 677.

Kolín: Sejpal – Březina, Hanzl, Pýcha, Jelínek, Barták, Havelka – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Kozák – Pilný, Němec, Netušil – Kadlec, Zheliznyak.