Kozlové měli zápas docela dobře rozjetý, i když se jim obecně příliš nedařilo. V první třetině dokázali otočit, ve druhé znovu a do třetí šli s jednobrankovou výhodou. Ale pak dostali během jedné minuty dva góly, jeden z toho ve vlastním oslabení, a bylo vymalováno. Na to už svěřenci Petra Martínka nezareagovali.

V zápase je trápily tři věci – koncovka, koncovka soupeře a přesilové hry.

Za A – koncovka. Kozlové měli v utkání 48 střel a proměnili pouze pět. Z toho ten poslední gól vsítili až pět sekund před koncem, takže prakticky nic neřešil.

V kritických momentech je střelba nepodržela (na rozdíl od utkání v Nymburce pozn.red.). Přitom měli zajímavé pokusy. V poslední třetině mohl utkání obrátit sám kapitán Malý. Nejdřív ale při střele z první mezi betony gólman hostí Vlk dobře zareagoval, pak měl dobře našlápnuto na trefu z kličky, ale Vlk se vytasil na poslední chvíli s betonem.

Za B – koncovka soupeře. Dalo by se skoro říct, na co sáhli, to proměnili. Kolínské brankáře obecně nijak extra neprověřovali. V první třetiny čtyřikrát, ve druhé sedmkrát a ve třetí taky sedmkrát. Celkem měli 18 střel. Z toho dali šest branek. 33% úspěšnost. To mluví za vše.

Za C – přesilové hry. Kozlové jich měli v utkání celkem osm, jednu z toho kratší. Ale nevymysleli nic, troskotali na obraně nebo gólmanovi hostí. Pelhřimovští také hodně střely sráželi. Celkově si Kozlové z přesilovek nepřipsali ani bod, naopak jednou inkasovali.
Na začátku poslední třetiny Pýcha zastavil puk na modré, ten se ale odrazil k Petrovi Votápkovi, který v úniku a střele z kruhů v tu chvíli vyrovnával na 4:4. A byl to zlomový moment, protože rozhozená první pětka pak za minutu dostala ve hře čtyři na čtyři další gól. A pak už Kozlové nevyrovnali.

Sečteno, podtrženo. Kozlové sice v první třetině reagovali na úvodní trefu hostí a šli do kabin za stavu 2:1. I ve druhé třetině po dvou vyrovnáních odcházeli do šaten s jednobrankovou výhodou, ale pak selhali v úvodu posledního dějství a ztrátu už nedohnali. Prohráli 5:6.

„Od začátku se nám nedařilo. V první třetině jsme měli několik šancí, které jsme neproměnili. Soupeř hrál výborně v defenzívě, hrozil ze smrtících brejků a nakonec z těch brejků rozhodl,“ uvedl trenér Kolína Petr Martínek.

Branky: 15. Pipek (Voženílek, Morkes), 18. Morkes (Pipek, Voženílek), 26. Kozák (Morkes, Zumr), 39. Pýcha (Panna, Kadlec), 60. Panna (Pýcha, Březina) – 12. Hadrava Martin (Hadrava Marek), 22. Kasalý F. (Hadrava Martin), 31. Hadrava Martin (Kasalý F., Hadrava Marek), 42. Votápek (Pospíchal), 43. Hadrava Marek (Votápek, Pospíchal), 59. Kopic (Plachý, Vysloužil). Rozhodčí: Battěk – Tasch, Shopf. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:1, 2:2, 1:3. Diváci: 795.

Kolín: Martínek (od 43. Sejpal) – Kadlec, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Zumr, Pipek – Kysela, Prokop, Kozák – Pilný, Černý, Veselý, Netušil.