Kozlové totiž střelecky zápas naprosto omluvili a své fanoušky pobavili. Skóre utkání otevřeli ve čtvrté minutě, když Semirád v přesilovce tečoval Havelkův puk pod víko. V osmé minutě to bylo 2:0. Malý dopravil za brankovou čáru puk faulovaného Zumra.

Dvanáctá minuta přepisovala skóre znovu. Znovu to byla přesilovka a tentokrát akce na jeden dotek. Z kruhů Kadlec na Zumra, Ten zleva doprava na zadní tyč na Pannu a ten do prázdné kasy – 3:0.

Ve druhé třetině Kozlové udeřili třikrát během dvou minut, a to byla definitivní tečka nadějí soupeře.

Kozák nejprve střílel, couvající obránce puk sice vyrazil, ale pouze zpět na hokejku Kozáka. Ten udělal rychlý krok před něj a zvedl puk pod víko. Pak přečíslení Morkes – Kysela – Voženílek a do hry byla vpuštěna čtvrtá pětka.

Na beku Jan Hanzl, který od října léčil zraněné a operované koleno, společně s Bohumilem Sladkým. Vepředu trio Černý – Netušil – Kadlec Antonín. A gólové trio. Černý posunul dlouhý puk na Kadlece, ten střílel, ale jen do beka. Nicméně se puk odrazil znovu k němu a on už mohl přihrát na u druhé tyče číhajícího Netušila – 6:0. To už šel gólman hostů definitivně z brány.

Hosté pak zažili i svoji chvíli slávy. Deset sekund před koncem druhé třetiny proměnili přesilovku, v první minutě poslední třetiny zase brejk, snížili dvěma góly. Ale to bylo vše. Kozlové si zbytek jejich akcí pohlídali a sami ještě udeřili.

Výhru Kolína pečetil Petr Morkes. Ten zachytil hosty vyhozený puk z pásma u mantinelu, popojel na kruhy a vystřelil. Konečný výsledek 7:2.

„Jsme hrozně rádi za takový zápas. Potřebovali jsme ho. Přistoupili jsme k němu velice dobře od začátku. Vypracovali jsme si šance, přesilovky. Myslím si, že jsme na ledě dominovali. Škoda v závěru první třetiny našich vyloučení, které nás trochu zabrzdily. Ale myslím, že jsme měli celý zápas jasně pod kontrolou,“ uvedl trenér Kolína Petr Martínek.

Branky: 4. Semirád (Havelka, Morkes), 8. Malý (Zumr, Panna), 12. Panna (Zumr, Kadlec J.), 27. Kozák, 28. Voženílek (Kysela, Morkes), 29. Netušil (Kadlec A.), 57. Morkes – 40. Trummer st. (Marek, Trummer ml.), 41. Trummer ml. (Marek, Kříž). Rozhodčí: Beránek – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 9:8, navíc Trummer ml. 10 min OT za NESP, TS za faul Kadlece A (KOL), TS za faul Farky (DSCB). Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 931. Třetiny: 3:0, 3:1, 1:1.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Voženílek, Havelka, Hlaveš, Barták, Hanzl, Sladký – Panna, Zumr, Malý – Kysela, Semirád, Morkes – Kadlec J., Prokop, Kozák – Netušil, Kadlec A., Černý.