DS Č. Budějovice – Kolín 3:4

Vstup do utkání měli lepší kozlové, měli šance i samostatný únik, ale paradoxně už ve čtvrté minutě prohrávali 0:2. Do kolínské brány prošly první dvě střely, ta druhá přitom v oslabení tři na pět. Do něj se kozlové dostali, když gólman Sejpal při oslabení smolně vyhodil puk do hlediště.

Kozly to ale nepoložilo. Cítili, že se jim daří. V osmé minutě vyvinuli obrovský tlak před bránou domácích a po Kadlecově střele se před brankou dobře zorientoval kapitán Malý. Minutu na to v přesilovce kozlové vyrovnali. Po ose Kadlec – Malý – Panna poslední jmenovaný srovnal. Od té doby patřil led Kolínu.

Převahu gólově kozlové vyjádřili v další početní výhodě na začátku druhé třetiny. Pýchovu dělovku od modré tečoval pod víko Semirád. Pak ale Kolínští další šance neproměnili, ani trestné střílení Pilný, a tak nesli do kabin jen úzké vedené 3:2.

Když pak v úvodu poslední části chybovali a šli do oslabení a inkasovali na 3:3, bylo to trochu kruté. Navíc museli čelit nabuzenému domácímu celku, který chtěl zápas otočit. Kolínští však několik minut přežili, a pak sami udeřili. Malý posunul puk na Semiráda a ten zvedl okamžitě puk pod víko.

Kozlové se radovali z výhry 4:3. ,,Myslím si, že jsme měli celý zápas převahu a že jsme vyhráli zaslouženě. Sice jsme prohrávali 0:2, to byla chyba, ale i v té době jsme byli jasně lepší, a to se pak dál zúročilo,“ řekl kolínský trenér Petr Martínek.

Branky: 3. Marek (Trummer, Šulčík), 4. Marek (Trummer, Šulčík), 44. Zayml (Trummer, Šulčík) – 8. Malý (Semirád, Kadlec), 9. Panna (Malý, Kadlec), 27. Semirád (Pýcha, Panna), 53. Semirád (Malý). Rozhodčí: Hucl. Vyloučení: 7:7, navíc TS Kolín. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 90. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:1. Kolín: Sejpal – Pýcha, Kadlec, Voženílek, Hlaveš, Barták, Březina, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Pilný, Zumr – Kysela, Prokop, Kozák.

Tereza Hölzlová