„Měli jsme ke Žďáru pokoru. Doma nemá takové výsledky, ale vyhrál v Sokolově, málem vyhrál na Kobře. Mají vyzrálé hráče, hrají kompaktně," popisoval po utkání kouč Kolína Václav Rác, že se Žďárem jeho tým nečekal určitě jednoduché utkání.

A to se taky jednoduše nevyvíjelo. Kozlové sice zahrozili už v první třetině, ale zejména v závěru nechali vyniknout gólmana Sejpala. Tomu zavářela nejen Kaňkova žďárská pětka. Jak na kolínské straně Sejpal, tak na druhé Opršal ale drželi čistá konta a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Pak to ale přišlo. Kozlové se mohutně nadechli a bez mrknutí oka sfoukli hořící Plameny. Nejprve v přesilovce Ježek křižnou nahrávkou našel na modré Hanzla, ten mu puk rychle vrátil zpět a útočník s číslem pětadvacet zamířil přesně do růžku. Třicet vteřin na to Valášek poslal puk do jízdy Malému a ten jej tečoval do „vinglu".

Kapitán Kolína o šest minut později přidal svůj druhý gól, když akci svého útoku zakončoval do prázdné brány. Za tři čtvrtě minuty zase Valáškovi sjel kotouč po čepeli přímo za Opršalova záda. A aby toho nebylo málo, v úplně poslední minutě druhé třetiny ještě Morkes z kruhů vsítil pátou branku Kozlů. Byl to uragán.

„Ve druhé třetině jsme dali dvě rychlé branky a začali jsme hrát dobrý hokej. Kluci si dali nahrávky a po hokejových akcích dali další góly," byl rád kolínský kouč Rác.
Jeho svěřenci pak přidali ještě branky dvě. Junior Marvánek debutoval v áčku brankou, když tečoval Bartákův puk od modré a akci třetí lajny dokonal ještě obránce Hanzl. „Do poslední třetiny jsme šli s tím, že nedostaneme gól a i se to tak vyvíjelo. Sami jsme další dva dali. Ale v závěru přišly nějaké laxnost a škoda dvou obdržených branek," musel nakonec ještě lodivod Kozlů litovat pokaženého výsledku.

Čisté konto Kolínští neudrželi. Ale tři body získali s přehledem a upevnili si místo na prvním místě tabulky. „Je to cenné vítězství, kterého si vážíme," zdůraznil ještě na závěr Václav Rác.

Ten se bude muset nějakou dobu obejít bez jednoho z nejzkušenějších hráčů Kolína. V sobotním utkání v Děčíně se totiž zranil Jiří Kadlec. „Má natažené vazy v rameni a má to zhmožděné. To je bolestivé. Určitě bude nějaký čas, než se z toho Jirka dostane. Ale věříme, že nám v závěru sezony Jirka svými zkušenostmi pomůže," naznačil Rác, že absence Kadlece bude znát a nebude krátká.

Branky: 28. Ježek (Hanzl), 28. Malý (Valášek), 34. Malý (Mejzr, Valášek), 35. Valášek (Jankovský), 40. Morkes (Hanzl), 51. Marvánek (Barták, Kubát), 53. Hanzl (Morkes, Chaloupka, Ježek) – 54. Staněk (Kaňka), 58. Kotlík (M. Vítek). Rozhodčí: Battěk – Ledinský, Beránek. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 5:0, 2:2. Diváci: 640.
Kolín: Sejpal – Pýcha, Skokan, Barták, Pácal, Chaloupka, Hanzl, Kulhánek, Čtvrtečka – Valášek, Mejzr, Malý – Jankovský, Šafránek, Šifta – Ježek, Morkes – Kubát, Zumr, Semirád – Marvánek.