První třetina nenaznačovala, jak utkání dopadne. Hrálo se bezbrankově, i s chybami na kolínské straně, kdy cinkala i Sejpalova branka. Ale Kozlové se rychle zmátořili, a pak ukázali domácím kolotoč.

Odstartoval ho hned po půl minutě druhého dějství Šafránek, který dostal prostor před bránou a nezklamal. Z podobného místa před bránou skóroval i podruhé, když k němu Zumr poslal Březinův odražený puk od modré.

Do třetice do výhodného postavení před bránu poslal Šafránka Malý, který sebral soupeři puk na pokraji vyhození z pásma. K tomu pak Kadlec zametl Pilného přihrávku před bránu a bylo z toho vedení 4:0.

Rozhodnutý zápas. Domácí byli, jako když by se polili horkým čajem, naopak Kozlové živou vodou.

Svůj počet nastřílených gólů ještě zdvojnásobili. Dvě přidala první lajna. Šafránek poslal z rohu puk před bránu, kde Pýcha místo střely volil nahrávku na Malého, ten už se trefoval do odkryté kasy. Pak byl Zumr připraven na dorážku Pýchovy střely od modré. Dvě branky si připsal také Robin Martínek. Obě z dobrého postavení u tyčky.

Domácí vymazali ze svého konta alespoň nulu, když využili přesilovku, ale na víc se nezmohli. Kozlové odvezli ze Slaného, kde Řisuty hrají své zápasy, výhru 8:1.

Branky: 46. Kos (Vyskočil, Krpata) – 21. Šafránek (Zumr, Malý), 28. Šafránek (Zumr, Březina), 29. Šafránek (Malý, Pýcha), 37. Kadlec (Pilný, Němec), 42. Martínek (Kozák, Semirád), 47. Malý (Pýcha, Šafránek), 52. Zumr (Pýcha, Malý), 56. Martínek (Semirád, Kozák). Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 110. Třetiny: 0:0, 0:4, 1:4.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Havelka, Barták – Zumr, Šafránek, Malý – Martínek, Semirád, Kozák – Netušil, Pilný, Němec – Kadlec.