Dvůr Králové – Kolín 1:4

Tentokrát neměli Kolínští tak jednoznačný začátek. Soupeř je zaskočil velkou aktivitou a už ve čtvrté minutě se ujal vedení.

Jenže Kolínští další tlak ustáli a postupně vyrovnávali hru. Odměnou jim bylo vyrovnání z hole Šafránka ze závěru úvodního dějství.

Od druhé třetiny už stříleli góly jen Kozlové a domácí tak po dobře rozjetém utkání odjeli z ledu poraženi.

V prostřední části se nejprve uvolnil před brankou Zumr, pak proměnil přesilovku Němec. A v poslední části gólem ze hry kontroloval výhru Kolína Semirád.

Odveta se na kolínském ledě hraje ve čtvrtek 6. září, což bude generálka před startem nového druholigového ročníku.

„Prvních deset minut byl jasně lepší soupeř. Vletěl na nás a my nevěděli, kde jsme. Vymanili jsme se ale z tlaku a přebírali postupně otěže, a pak jsme dominovali. Nicméně soupeř má důrazný tým. Hrálo jim jen 15 lidí, 15 lidí mají doma, takže tým teprve skládají. My měli hodně štěstí, že jsme ustáli jejich tlak, a pak se dostali do zápasu. To rozhodlo,“ uvedl trenér Petr Martínek.

Další přípravný duel odehraje Kolín ve čtvrtek, kdy na domácím ledě hostí od 18 hodin Nymburk.

Branky: 4. Hejna (Hoskovec) – 18. Šafránek (Kozák), 37. Zumr (Němec), 40. Němec (Zdeněk, Martínek), 53. Semirád (Pýcha, Šafránek). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1.
Kolín: Martínek – Sladký, Pýcha, Hanzl, Zdeněk, Březina, Jelínek – Zumr, Semirád, Malý – Kozák, Šafránek, Němec – Kadlec, Martínek, Pilný, Netušil, Černý.