V utkání se Kozlové nejprve trošku hledali, ale slovo dalo slovo, nebo spíš čas dal čas a najednou se v sedmnácté minutě vyřítili do brejku a vedení bylo na světě. Pěkně to sehrál Pýcha, který v přečíslení nechal puk za sebou Malému, který trefil mezi tělem a rukou gólmana.

Střelecky navázali domácí v prostřední části. Nejprve v přesilovce Zumr tak dlouho hledal někoho na přihrávku, až se rozhodl, že vystřelí. A rozhodl se dobře. Byl to gól na 2:0.

Do třetice Kozlové ustáli oslabení a hned po něm skórovali. Kozák našel u tyčky připraveného Martínka a vybídl ho ke vstřelení první kolínské seniorské branky – 3:0. V tu chvíli už byl zápas Kolína.

Vrchlabští v poslední třetině ještě zmobilizovali síly a snížili na rozdíl dvou branek v přesilovce. Ale Kozlové opáčili stejnou měrou. Taky dáli gól v přesilovce. To zase vymyslel Malý. Přes celé pásmo poslal puk až na hokejku Pýchovi a ten připravil premiérový gól mezi chlapy taky pro Jelínka – 4:1.

Druhá branka hostů z úplného závěru utkání, kdy se jim ujala žabička od modré, už jen upravila skóre, ale na radosti Kolína nic neměnila.

„Na Vrchlabí je znát, že už trénují déle. Kvalitou přijelo jiné Vrchlabí, než jsme viděli před týdnem. My jsme sice zvítězili, ale nebylo to úplně optimální utkání z naší strany. Vrchlabský tlak jsme ale přečkali a pak jsme udeřili. Myslím, že jsme odehráli velice kvalitní utkání,“ zhodnotil zápas trenér Kolína Petr Martínek.

V příštím týdnu mají hokejisté Kolína na programu další dva přípravné zápasy. V úterý jedou do Dvora Králové, ve čtvrtek doma hostí Nymburk.

Branky: 17. Malý (Pýcha), 30. Zumr (Semirád), 38. Martínek (Kozák), 47. Jelínek (Pýcha, Semirád) – 44. Procházka (Urban, Muška), 59. Kynčl (Vašíček). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2. Diváci: 259.

Kolín: Sejpal – Jelínek, Pýcha, Zdeněk, Březina, Sladký, Barták – Zumr, Semirád, Malý – Kozák, Šafránek, Němec – Kadlec, Martínek, Pilný – Černý, Netušil.