Ten se zrodil ve středu ve Vrchlabí v prvním utkání semifinále. Kolín tam vyhrál 6:4. „Řekl bych, že to bylo neuvěřitelné utkání. To, co jsme ve Vrchlabí předvedli, je jedno z nejvíc, co jsem zažil. Jsem hrozně pyšný na svůj tým. Do utkání jsme vstoupili fantasticky. Byli jsme aktivní, brusliví a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Pak jsme po nějakých chybách vrátili soupeře do hry, ale dá se říct, že jsme hru drželi ve svých otěžích,“ komentoval výhru Kolína trenér Petr Martínek.

V utkání Vrchlabí vedlo jen chvíli, jinak drželi vedení Kozlové a udrželi jej až do konce. Rozhodovalo se ve druhé části. Kolín měl dvě přesilovky, obě využil. Vrchlabí mělo pět přesilovek a trestné střílení. Proměnilo jednou, navíc jednou v přesilovce i inkasovalo.

„Oslabení a přesilovky k hokeji patří. Tak jak náš tým v těch oslabeních a přesilovkách hrál, bylo skvělé. Hráči skákali do střel, chytali střeli. To byla hra srdcem. To se vrací. Přesilovky a oslabení rozhodují o utkání. My jsme perfektně ubránili jejich přesilovky, obětavě. A ty naše zaslouží také obdiv. Dobře jsme je sehráli,“ vyzdvihoval kolínský kouč.

Série se přesouvá do Kolína. Kozlové mají šanci zvýšit na 2:0. V play off ještě letos zatím neprohráli. Utkání slibuje napínavou podívanou.

„Očekávám, že to bude těžký boj. Nic jiného se snad ani očekávat nedá. A doufám, že po zápase budeme vést 2:0 v sérii,“ přeje si lodivod Kolína Petr Martínek.

Ve Vrchlabí bylo 1564 diváků. Kolik bude v Kolíně?