Šestadvacetiletý Jan Veselý, který do Kolína dorazil před sezonou z Českých Budějovic – v rámci spolupráce může hrát ale i za Hradec Králové – o zranění informoval na svém instagramovém účtu. Čéšku si zlomil při tréninku za Kolín, a v den, kdy měl prubnout zápas za Mountfield.

Přestože se z Chance ligy sestupovat nebude, a Kolín tak má záruku toho, že v druhé nejvyšší soutěži přežije minimálně dvě sezony, bude absence útočníka Veselého pro kozlí bandu velkou ztrátou. Vždyť za Motor v jeho postupovém ročníku nasázel 24 branek, navrch přidal devět asistencí.

Kdy přesně se Veselý vrátí na led, to zatím není jasné. Dle odhadů by ale mohl obléknout kolínský dres někdy v pátém kole Chance ligy. Doposud si jaroměřský rodák připsal v přípravě Kolína tři kanadské body (2+1). Zazářil hlavně v prvním duelu proti Ústí nad Labem, kde vsítil dvě branky.

Veselý tak už v úterý mohl jen sledovat demolici Tábora, jeho spoluhráči jihočeský celek smetli na domácí půdě 6:0. Ve čtvrtek se Kolín představí v dalším utkání proti Benátkám nad Jizerou.