Podle tabulkového postavení a také dosažených bodů vstoupil Sokolov do sezony lépe než Kozlové. Jenže to nemusí být ve vzájemném duelu to rozhodující. „My musíme každopádně zlepšit náš výkon a jít do utkání s čistou hlavou, jako jsme šli proti Slavii. Pak máme šanci na úspěch,“ má jasno jeden z kolínských trenérů Petr Martínek. „Pokud bychom byli pasivní jako proti Třebíči, nemáme šanci. Sokolov má výborné mužstvo, ale to mají všichni. Bude to o našem přístupu. Je potřeba plnit to, co si řekneme. Bude to o hlavách hráčů,“ je si vědom Martínek.

Sokolov hrál dvakrát na soupeřově ledě a dvakrát vybojoval tři body. To musí být pro kolínské hokejisty varování. „To jistě. Sokolov má útočné mužstvo a hrají stejně doma jako venku. Vrhají se hodně do útočení. Mají velmi dobré bruslaře a technické hráče. Musíme se na to připravit a jejich útočnou snahu eliminovat. Aby zůstaly body doma,“ přeje si kouč kolínského mužstva.

Na druhou stranu Kozlové vyválčili své čtyři body právě na svém ledě. Před zraky svých příznivců brali bod s Vrchlabím a tři v zápase s pražskou Slavií. „My se právě spoléháme na diváky. Doma hrajeme jiný hokej než venku. Na náš stadion chodí dost lidí a oni by mohli být tím pomyslným rozdílovým závažím na miskách vah. Věříme, že nám naši fanoušci zase pomohou,“ věří v narvané tribuny Martínek.

Parádní atmosféra byla na kolínském zimáku v obou domácích střetnutích. A hráči i realizační tým věří, že tomu tak bude i v souboji se Sokolovem.

Soupeř Kolína je v tabulce pátý, ale zatím není tak produktivní. Dal jen o dva góly více než Kozlové. „Jsou hodně ofenzivní, ale zatím jim to tam moc nepadá,“ všiml si Martínek. „Střelecky se jim zatím moc nedaří a já věřím, že to bude platit i u nás. A my toho využijeme. My máme také velice dobré ofenzivní hráče a já doufám, že hráči, kteří mají zápasy rozhodovat, se probudí. Přeji si, aby útočníci soupeře se střeleckým probuzením ještě počkali a my se mohli radovat ze tří bodů,“ přeje si Petr Martínek.