Kozlové sice začali aktivně, ale hra se rychle přesunula na hokejky domácích. Dalo by se říct, že ti dvě třetiny vévodili utkání. Do vedení šli už v osmé minutě. Kolínským se ale dařilo, i díky Sejpalovi, držet Vlky na dostřel, a tak mohli v polovině utkání vyrovnat. V závěru přesilové hry. A asistenci si připsal i kolínský gólman. Ten vybídl k jízdě Zumra, který individuální akci dotáhl až ke gólu.

Netrvalo dlouho a domácí svrhli vedení na svou stranu. Rozebrali kolínskou pětku a slavili druhou branku. To ale ještě nikdo netušil, že to bude poslední moment domácí radosti.

Ve třetí třetině Kozlové nastavili jiný modul a šli vstříc výhře. Nastartovalo je vyrovnání, když Pýcha od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Pak tlačili, tlačili a nakonec dotlačili. Dotlačili puk do brány. Dvě a půl minuty před koncem ze skrumáže dorážel Šafránkovu střelu Semirád. A pak ještě pečetil do prázdné Němec.

Kolín obrátil utkání v poslední třetině, kterou vyhrál 3:0, sebral tři body a poskočil na druhé místo, dva body za první Vrchlabí.

Jablonec - Kolín 2:4

Branky: 9. Babec (Nezbeda, Mrkvička), 36. Frk (Mrkvička) – 31. Zumr (Sejpal), 48. Pýcha (Kozák), 58. Semirád (Šafránek), 60. Němec (Mlčoch). Rozhodčí: Smitka. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:3. Diváci: 298.

SC Kolín: Sejpal – Havelka, Pýcha, Hanzl, Mlčoch, Březina, Barták, Jurnečka – Semirád, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Mandrik, Pilný, Němec – Netušil.