FOTOGALERIE: Dalšího favorita už Kozlové nepřemohli

Kolín /AKTUALIZOVÁNO/ - Hokejisté Kolína sehráli ve druhé lize další povedený mač se silným soupeřem. Tentokrát ale jejich bojovný výkon na body nestačil. Kozlové na domácím ledě podlehli České Lípě 2:5, když dlouho drželi naději na vyrovnání, ale v samém závěru inkasovali dvě branky.

16.11.2008

Z utkání druhé hokejové ligy Kolín - Česká Lípa (2:5).Foto: DENÍK/Michal Bílek

Byla to v ten nedělní večer velká škoda. V Kolíně mohl narazit další favorit. Jenže to by Kozlové museli k fantastické bojovnosti přidat proměňování šancí. A také přesilovek. Ty jim na rozdíl od středečního duelu v Nymburce nešly. To rozhodlo.

Kolín začal skvěle a už ve 4. minutě vedl. Kubát se jako lasička prosmýkl u hrazení kolem soupeře, nacentroval kotouč před bránu a zkušený mazák Čtvrtečka se u tyčky nezmýlil.

Náskok ale Kozlové rychle ztratili. Hosté bleskově prostřídali a čerstvý Michal Nevyhoštěný si nabruslil mezi kruhy, kde měl ideální palebnou pozici. A prvním zásahem načal svou cestu za hattrickem.

Na svůj druhý kousek nemusel čekat dlouho. Stačilo necelých devět minut, aby vymetl růžek Kalouskovy svatyně.

Kozlové měli okamžitě možnost srovnat skóre, jenže Kubišta neproměnil trestné střílení, na které se mu do branky postavil náhradní gólman České Lípy Jiráček.

Tak udeřilo opět na druhé straně. Rychlou kombinaci elitní útočné formace Severočechů zakončil Svoboda.

Kolín to ale při dvoubrankovém manku nezabalil. V prostředním dějství byl lepší a chuť na zvrat podpořil Martin Dulovec, jenž se loučil s kolínským dresem a vrací se do Nymburka. Dulovec si ve 27. minutě najel před Fikrta a s notnou dávkou štěstí jej propálil. Puk sotva doklouzal za brankovou čáru.

Kozlové se dostali do náporu, Kubišta ale ve velké šanci trefil jen brankáře.

Možnosti měla i Lípa. Ovšem Kazatelovu ránu Kalousek skvěle vyrazil.

Klíčové momenty přišly devět minut před koncem. Hosté hráli přesilovku, ale pak jim sudí vyloučil tři hokejisty v krátkém sledu za sebou. Kolín tak dostal dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Jenže nevyužil ji. Kubišta nedokázal dobře trefit Kubátovu přihrávku a Pýcha sám před Fikrtem neuspěl s blafákem.

Pak fauloval vysokou holí domácí Petr Morkes a vyfasoval čtyřminutový trest. Záhy se síly na ledě vyrovnaly po dalším vyloučení českolipského hokejisty, jenže závěr hosté zvládli dokonale. Nevyhoštěný završil hattrick a gólovou radost si udělal ještě kapitán Šesták.

Kolín – Česká Lípa 2:5

Branky: 4. Čtvrtečka (Kubát, Pýcha), 27. Dulovec (Pomichálek) – 6. Nevyhoštěný (Peřina, Kazatel), 15. Nevyhoštěný (Kašťák), 18. Svoboda (Oliverius, Petrmichl), 59. Nevyhoštěný (Svoboda), 60. Šesták (Růžek). Rozhodčí: T. Würtherle. Vyloučení: 8:11. Bez využití: Diváci: 880. Třetiny: 1:3, 1:0, 0:2.

Kolín: Kalousek – J. Morkes, Prostředník, Nedbal, Pohl, Procházka, Pýcha – Malý, Kubišta, Šimoníček – Dulovec, Pomichálek, Mejzr – Pospíšil, Kubát, Čtvrtečka – P. Morkes, L. Skokan.

Česká Lípa: Fikrt (v čase 15.15 na trestné střílení Jiráček) – Svoboda, Petrmichl, Drbohlav, Tondr, Mrkvička, Rašín – Šesták, Oliverius, Šulc – Růžek, Kašťák, Nevyhoštěný – Hudíček, Kazatel, Peřina – Preussler.

Ohlasy z utkání čtěte ZDE.

Rozhovor s autorem hattricku Michalem Nevyhoštěným čtěte ZDE.

Autor: Petr Koděra

16.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Veigertovský dům, Karlovo náměstí čp. 8, Kolín - hlavní sídlo regionálního muzea

KRÁTCE: V den státního svátku zaplatíte symbolické vstupné

V kolínské Diakonii pekli řepánky, zájem byl veliký

Kolín - Ve středu 18. října otevřela Diakonie v Kolíně své prostory veřejnosti. Nešlo však o obyčejný Den otevřených dveří. Pracovníci pro návštěvníky připravili i ochutnávku dozlatova vypečených řepánků.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.