Další dvojici utkání v lize juniorů odehráli o víkendu kolínští mladíci. V pátek odevzdali jasnou výhru nad KoBrou Praha a v neděli je venku zaskočil Český Krumlov.

Kolín – KoBra Praha
5:5

Po první třetině se zdálo být jasno. Domácí Kolín vedl 4:0, hosty pomalu k puku ani nepustil, tak se i nadále očekávalo jednoznačné až nudné utkání. O zábavu však nakonec nouze nebyla.

Parádní kolínskou jízdu odstartoval v páté minutě Mejzr, když v přesilovce dostrkal do branky vyražený kotouč. Na jeho úspěch záhy navázal Pavel Kubát, který v sólo akci objel branku a z úhlu překonal gólmana hostí.

Na rozdíl tří branek pak zvyšoval Jan Hloušek, když dorazil Hutlovu střelu a skvělou první třetinu zakončil osmnáct vteřin před sirénou Lukáš Beňovský.
Do druhé dvacetiminutovky jakoby naskočil jiný tým a hosté pomalu dospěli až k vyrovnání a vyhnali domácího gólmana z branky. V poslední části utkání se kolínští pokoušeli sníst, co si nadrobili a vrátit vedení na svou stranu. Ze snahy o gól ale pramenila chyba a naopak hosté šli do vedení. Kolínu ale zbývalo stále deset minut na to, aby s výsledkem něco udělal.

Ale nešlo to, puky se odrážely na špatné strany, přihrávky šly na paty, nedařilo se. Když do konce zápasu zbývaly poslední dvě minuty, potrestal sudí faul Pražanů a domácí riskli hru bez brankáře. Všechny puky ale končily na výzbroji gólmana hostí. A KoBra už jen odpočítávala vteřiny do zisku dvou bodů. Její odpočítávání se však zastavilo deset vteřin před koncem, kdy vybuchla domácí střídačka. Lukáši Beňovskému se podařilo do branky doklepnout puk vystřelený Kopeckým a zachránil tak Kolínu alespoň bod.

Branky: Beňovský 2, Mejzr, Kubát, Hloušek. Třetiny: 4:0, 0:4, 1:1.
Kolín: Truhlář (od 31. Nikodým) – Kopecký, Pýcha, Procházka, Voříšek, Pohl, Klement – Beňovsý, Kubát, Pišta – Mejzr, Hutla, Hloušek – Pecka, Javůrek, J. Kunášek - Honz.

Český Krumlov – Kolín
5:2

V neděli si Kozlové vybrali nevydařený den. Na ledě posledního celku tabulky nechali oba dva body.
Úvod zápasu se nesl v rytmu hry nahoru dolu. Oba týmy se střídaly v útoku, první se však radovali domácí, kteří pod víko překonali kolínského gólmana.
Ve druhé třetině se hostům podařilo vyrovnat. Martin Klement se zrovnal vracel z trestné lavice. Jiří Pišta mu úspěšně poslal puk přes dva beky a Klementa čekal souboj s brankářem. A vyhrál ho, překonal ho mezi betony. Domácí šli však znovu do vedení, když trestali chybu kolínského beka.
Kartami pak trochu zamíchal sudí Němec, který podivuhodně poslal Kozly do dvojnásobného oslabení, což vedlo k výbuchu trenéra Kolína, který byl vykázan ze střídačky. Hosté však dvouminutový nápor Krumlova ustáli a hned po vypršení trestů vyrovnávali. Petr Pýcha si sjel od modré a stoprocentně využil Hutlovu přihrávku.

Kolín ale remízu neudržel. Domácí mu nasázeli během minuty dvě branky a bylo rozhodnuto. Když pak šest minut před koncem přidali ještě pátou trefu, byl veškerým nadějím konec.

„Obě utkání jsme měli vyhrát. Bohužel se tak nestalo. Asi sedm hráčů z juniorky hraje i za áčko a podvědomě si myslí, že jsou to pánové hokejisti. K juniorským zápasům pak přistupují velice laxně. U juniorského hokeje pracuji už řadu let a není to jen můj názor, ale i názor mých kolegů, že když mladí nakouknou do áčka, tak jsou v juniorském hokeji už nepoužitelní. Ale to není problém jen Kolína, to je všude. Jasným důkazem je třeba Petr Pýcha, který v sobotu odehrál za áčko perfektní utkání a v neděli se z výkonu za juniorku musel červenat sám před sebou. Ještě bych řekl, že nám nezachytali ani gólmani. Nedrží nás. Chytí jen to, co musí, a to je málo,“ okomentoval víkendové zápasy kouč Kolína Petr Buben.

Branky: Klement, Pýcha. Třetiny: 1:0, 1:1, 3:1.
Kolín: Nikodým – Pýcha, Kopecký, Procházka, Klement, Pohl, Barták, Svoboda – Beňovský, Hutla, Pišta – Mejzr, Javůrek, Hloušek – Pecka, Nekvasil, Honz.

Tereza Hölzlová