V poslední části se ale odpoutali. Do vedení 4:3 šli hned v úvodu, kdy zamířil přesně Stehlík. Pátá branka přišla v 56. minutě, když se Kozák hned po návratu z trestné vydal do protiútoku dva na jednoho s Šafránkem a vybídl ho už ke čtyřiadvacátému gólu sezony.

„My jsme měli tentokrát problém s proměňováním šancí. Soupeře jsme moc do hry nepustili. Ale vždycky, když jsme dali branku, rychle jsme dostali. To nás sráželo dolů a museli jsme začínat znovu. Celkově si myslím, že jsme v zápase byli lepší. Nebyl to od nás stoprocentní výkon, ale odhodlání bylo,“ komentoval utkání trenér Kolína Petr Martínek.

Kolín – Písek 5:3

Branky: 9. Procházka (Stehlík, Mašín), 31. Kozák (Němec, Zumr), 39. Stehlík (Šafránek), 42. Stehlík (Hanzl, Jelínek), 56. Šafránek (Kozák) – 18. Matějka (Šaršok, Tintěra), 32. Novák (Bednařík), 40. Bárta (Šuhaj). Rozhodčí: Čuňočka – Tasch, Marek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:0. Diváci: 555.
Kolín: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Sladký, Dotter, Nutil, Barták, Jelínek – Martínek, Kysela, Netušil, Semirád, Procházka, Mašín, Kozák, Malý, Zumr, Stehlík, Němec, Šafránek.