DS České Budějovice – Kolín 1:7

Kozlové si už v první třetině vypracovali přesvědčivý náskok a ve druhé části jej ještě umocnili. Po dvou třetinách vedli 7:0 a nikdo nebyl na pochybách, kdo vyhraje. Domácí mohli jen pomýšlet na vstřelení alespoň čestného gólu. To se jim nakonec povedlo, půl minuty před koncem.

Za kozly otevřel skóre utkání po brejku Procházka. Navyšoval od modré do růžku Dotter. Odkrytou bránu trefil a přesnou mušku mezi vyrážečku a tyčku ukázal Šafránek. Mašín jako další střelec zužitkoval vybojovaný Jelínkův puk. Pak z čisté buly vybídl ke druhému gólu v utkání od modré Dottera a gólový účet uzavřel sám po brejku a vyhrané akci tváří v tvář.

„Od začátku utkání byla cítit převaha, síla a sebevědomí našich hráčů. V průběhu celého zápasu jsme soupeře přehrávali herně i v osobních soubojích. Roli favorita jsme splnili,“ řekl po utkání vedoucí Kolína Josef Nutil.

Branky: 60. Sičák (Šulčík) – 4. Procházka (Havelka, Pýcha), 12. Dotter (Mašín), 16. Šafránek (Semirád, Jelínek), 27. Šafránek (Netušil, Němec), 29. Mašín (Jelínek, Kozák), 34. Dotter (Mašín), 35. Mašín (Procházka, Jelínek). Rozhodčí: Marek – Vavruška, Bělohlav. Vyloučení: 3:1, navíc Kohút (ČBU) a Němec (KOL) 5+DKU za HRUB. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:3, 0:4, 1:0. Diváci: 16.

Soupiska Kolína: Sejpal (41. Hermann) – Dotter, Sladký, Jelínek, Pýcha, Barták, Havelka – Martínek, Kysela, Netušil, Semirád, Procházka, Mašín, Kozák, Malý, Zumr, Stehlík, Němec, Šafránek.