Právě s Hradcem je spojený tamní odchovanec Lukáš Nedvídek. Osmadvacetiletý útočník se vrátil po čtyřech sezonách v Třebíči, v Chance lize by při podpisu dvoucestné smlouvy měl působit i nadále právě v barvách Kolína.

„O Lukáše jsme měli zájem už před minulou sezónou, bohužel byl smluvně vázán v Třebíči. Patří mezi velmi dobré střední útočníky a my věříme, že nám svou šikovností a produktivitou výrazně pomůže,“ uvedl na hráčovu adresu jeden z trenérů Petr Martínek.

Lukáš Krejčík se rozloučil s hokejovou kariérou. Teď bude dělat v Kolíně manažera.
Krejčík o konci kariéry: Rozhodnutí jsem měl v hlavě už delší dobu

Druhou ohlášenou posilou je pak náhrada za ruského brankáře Kuzněcova. Tou by se měl stát Jakub Soukup. Sedmadvacetiletý gólman byl v uplynulém ročníku jedničkou ve Vrchlabí, kde působil čtyři sezony a s jeho prací panovala pod Krkonošemi spokojenost.

„Jakub patří mezi nejlepší brankáře celé soutěže. Po odchodech Georgije Kuzněcova a Martina Sejpala jsme potřebovali získat brankáře číslo jedna. Když se naskytla možnost angažovat Jakuba, byla to jasná volba. Pevně věříme, že naváže na své předchozí výkony a bude výraznou oporou v brance,“ slibuje si kouč Martínek.

Byť Soukup většinu z dosavadní kariéry odchytal ve druhé nejvyšší soutěži, na kontě má i osm extraligových startů. Polovinou z nich přispěl v sezoně 2014/2015 coby litvínovská dvojka k mistrovskému titulu Vervy. Právě z tradičního hokejového města pod Krušnými horami Soukup pochází.

David Šafránek se loučí s Kolínem, za který nastoupil do devíti sezon. V přístím ročníku bude oblékat dres Benátek nad Jizerou.
Kolínská ikona míří do druhé ligy! Šafránek se dohodl s Benátkami nad Jizerou

Aktuální soupiska SC Marimex Kolín

Brankáři: Maxmilián Burda, Tomáš Sajdl, Jakub Soukup.

Obránci: Zdeněk Čáp, Miroslav Kukla, Jakub Naar, Ján Niko, René Piegl, Matěj Pinkas.

Útočníci: Petr Koukal, Zdeněk Král, Kryštof Lang, Štěpán Matějček, Matěj Morong, Lukáš Nedvídek, Lukáš Pajer, Radek Pilný, Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Daniel Šedivý, Martin Štohanzl, Filip Vaňkovský, Jan Veselý.