Táborští ale ztratili bod, a tak jsou zatím na druhém místě tabulky. Kozlové pojedou na jih Čech zatím stoprocentní. Kdo zůstane po sobotním mači neporažený?

Zápas na jihu Čech začíná
v 18 hodin a bude to opravdu podívaná. Utkání mezi těmito soupeři mají vždy náboj, energii, jsou vyhecovaná a co teprve, když jde o souboj o první místo a udržení neporazitelnosti.

Kozlové mají za sebou šňůru sedmi vítězství. Z nich poslední bylo v derby nad Nymburkem. Jinak si Kozlové připsali skalp Děčína, Bíliny, Trutnova, Klatov, Havlíčkova Brodu a Jindřichova Hradce.

Třetí Klatovy zatím ze sedmi utkání prohráli pouze ten jeden s Kolínem a pátý Havlíčkův Brod po prohře s Kolínem ztratil body jen dvakrát, jednou za prohru v prodloužení, jednou za výhru v prodloužení. Dva ze čtyř týmů z první pětice tak Kozlové už mají odškrtnuté ze seznamu prověřených soupeřů. A ty dva nejobávanější, Tábor a KoBra Praha, je zatím čekají.

První jde na řadu Tábor 
(s KoBrou hrají Kozlové doma v sobotu 17. října pozn.red.) a ten porazil stejně jako Kozlové Děčín (7:2) a Nymburk (5:3), a pak také KoBru Prahu (4:1), Vrchlabí (5:3), Žďár (6:2) a Sokolov (7:1). Táborští Kohouti porazili i Řisuty, ale právě 
s nimi ztratili bod za výhru 4:3 po prodloužení.

V táborském dresu je zatím nejaktivnější Jakub Matušík, který měl po sedmi zápasech nasbíráno 15 bodů za 7 gólů a 
8 asistencí. V posledních dvou zápasech se dařilo i Markovi Vanišovi, který dal v každém utkání 1 gól a měl 2 asistence, celkem 6 bodů za 2 zápasy. Bránu Tábora zatím hájí Tomáš Klestil, který měl po pěti utkáních úspěšnost zákroků 90,98%.

Oba gólmani Kolína mají také úspěšnost přes 90%, takže ať bude za Kolín chytat v sobotu ten nebo ten, určitě to bude v Táboře nejen souboj střelců, ale především gólmanů. Kanadské bodování Kolína vede ze současných hráčů Petr Morkes 14 (6+8).

„Každé utkání s Táborem je velmi těžké, jako soupeři se oba dobře známe a utkání rozhodují maličkosti – jak se kdo vyspí, nají, zkrátka komu ten den líp sedne. Bude to souboj 
o první místo v tabulce, tedy nejlepší pozvánka pro fandy. Doufejme v kvalitní hokejovou podívanou s dobrým koncem pro nás," řekl před utkáním trenér Kolína Jiří Kadlec starší.