Tým doplnili o letní přípravě několika hráči. Ze Slavie se vrátil domů útočník David Šafránek. Z extraligových juniorek obránci Radek Jelínek a David Zdeněk a z norské juniorky z Lillehammeru útočník Robin Martínek.

K tomu jedna posila do obrany z Mladé Boleslavi a osmnáct hráčů loňské sestavy a Kozlové jdou do boje.

„Naším cílem je udělat vše pro to, abychom se dostali do play off. V play off se pak případně pokusili dojít co nejdál, samozřejmě. To je otázka až konce sezony. Uděláme vše pro to, aby se v Kolíně play off hrálo, což bude ale letos nesmírně těžké. Mým přáním také hlavně je, aby hráči podávali co nejlepší výkony, které mají spojitost i s návštěvou lidí. Chceme, aby fanoušci byli spokojení,“ řekl před startem sezony trenér kozlů Petr Martínek.

Jeho tým se dobře jevil v přípravě. Z osmi utkání prohrál jen tři, z toho dvě při absenci matadorů týmu. „S přípravou jsem spokojen tak napůl. Relativně se nám dařila utkání, minimálně ta vítězná. Prohrané utkání s Nymburkem doma na nájezdy nebylo úplně špatné. Prohrané utkání v Nymburce bylo horší, ale bylo to ovlivněno naší sestavou. Nymburk taky nebyl kompletní, ale měl zkušenější tým. My hráli na mladé kluky, starší dostali volno. V podobném duchu se neslo i třetí prohrané utkání doma se Dvorem Králové,“ rozpovídal se kolínský trenér o hodnocení přípravy.

Jediné, co ho mrzí, jsou zranění obránců. Začátek přípravy musel vynechat nejzkušenější bek Hanzl, téměř od začátku chybí i obránce Havelka, který má vykloubené rameno, a do třetice obránce Radek Jelínek má prasklou lícní kost a čelist. Právě proto doplnil tým obránce Mlčoch. A možná kozlové budou nuceni překvapit fanoušky návratem do zadních řad.

Utkání zpestří promítání živého hokeje i opakovaných záběrů na obrazovku, soutěž o poukázky do fastfoodového řetězce nebo soutěže o zapůjčení aut různého typu na víkend zdarma s plnou nádrží. K tomu tradiční zápasové programy a jak si přeje kolínský trenér, především pěkný hokej.

První zápas sezony hraje Kolín doma. Ve středu 12. září od 18.07 hodin hostí mužstvo Vrchlabí.