Deváté kolo Krajské hokejové ligy mužů přineslo zápas se zajímavou příchutí. Na kolínském ledě se v sobotu dopoledne utkal výběr Žabonos, za který nastupují staré kolínské legendy v čele s Michalem "Kosťou" Králem, a mužstvo s postupovými ambicemi - Kutná Hora. Barvy kutnohorských Sršňů přitom hájí hokejisté, kteří ještě před několika lety oblékali kolínský dres. Namátkou - brankář Tomáš Malý, obránce Milota Florian, nebo útočníci Václav Adamec s Petrem Hemským.

Žabonosy – Kutná Hora 1:4

Jasným favoritem utkání byla letos jedinkrát poražená Kutná Hora, která obvykle soupeře vyprovází z ledu pěkným nášupem gólů. O to větší motivaci ale hráči domácích Žabonos měli. Když už prohrát, tak ale potrápit a nedostat hodně gólů. A v zápase se to hnedle projevilo.

Svižný začátek připravil pro tři stovky diváků napínavý hokej plný šancí. Brankou ale ani jedna z nich neskončila. Zato dvakrát zvonila tyč. Nejprve se za hlavu chytali hosté a zanedlouho nastřelil konstrukci branky i domácí Smítka.

Skóre zápasu mohl na začátku druhého dějství otevřít Michal Král. Excelentní přihrávka od Turyny pro něj znamenala samostatný nájezd. Ačkoliv se ale Kosťa většinou v takové situaci nemýlí, tentokrát na gólmana Malého nevyzrál.

Naopak na druhé straně branka padla. Ve třicáté třetí prošla za Huškova záda nechytatelná střela Roberta Bláhy. Vstřelený gól hosty náramně povzbudil, a tak vzápětí udeřili znovu a dvěma góly ve 38. minutě de facto rozhodli celé utkání. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval v početní výhodě Janata a do třetice se radoval Andrle, který využil zaváhání Žabonosy při rozehrávce – 0:3.

Domácí Žabonosy proti fyzicky lépe vybavenému soupeři už prakticky nemohly dohnat tříbrankové manko, ale zbraně rozhodně neskládaly. Dokonce se jim podařilo při vlastním oslabení sebrat kutnohorským nulu a ukázat, že zadarmo body nedají. Výborně se osvědčila spolupráce Krále s Kozderou. V početní nevýhodě sebrali soupeři puk a v akci dva na jednoho byl Karel Kozdera přesný – 1:3.

Hosté však zvrat nedopustili. Deset minut před koncem zápasu vsítil Hemský čtvrtou branku a bylo jasno – 1:4.

Branky a asistence: 42. Kozdera (Král) – 33. Bláha (J. Florián), 38. Janata (Adamec, Prachař), 38. Andrle (Veselý), 50. Hemský (J. Florián). Rozhodčí: Čáp – Oppl, Šedina. Vyloučení: 10:9, navíc J. Kunášek J. (Ž) trest ve hře a Veselý (KH) 10 min OT. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 0:3, 1:1.

Žabonosy: Hušek – Hnida, Chochola, Novák, Nedbal, J. Kunášek, Smítka, From – Honz ml., Honz st., Š. Kunášek – Kozdera, Král, Turyna – Svoboda, Hasil, Jelínek – Hartman, Terč.

Kutná Hora: Malý – M. Florian, Kadlec, Janata, Veselý, V. Muras, Šlejtr, Vaněk – J. Florián, Hemský, Bláha – Kišš, Adamec, Prachař – Mizera, Andrle, L. Muras.