,,Když už je nám čtyřicet, tak co takhle to nějak pěkně oslavit,“ řekli si bývalý hokejisté Kolína Petr Martínek a Jindřich Čejka a přemýšleli a přemýšleli a napadlo je uspořádat exhibiční utkání. Dali dohromady partu bývalého áčka, ve kterém kdysi sami působili, a za soupeře si nebojácně vybrali partu současníků. A výsledek? Souboj hokejových generací.

Na jedné straně se tak ve čtvrtek 19. srpna utkali třeba osmnáctiletý Pavel Musil a na straně druhé devětačtyřicetiletý Jiří Honz.
Kromě hokejového mače to měla být ale hlavně zábava a návrat do krásné hokejové minulosti. „Pro nás pro všechny to bylo kouzelné, protože něco takového se v Kolíně dlouho neudálo, jestli se vůbec něco takového událo, a myslím si, že všichni odcházeli spokojeni,“ rozjímal po utkání organizátor a oslavenec Petr Martínek.

„Všichni jsme si to moc užili. Bylo to moc hezké. Myslím si, že jsme to s Petrem dobře zorganizovali a jsem za to hrozně moc rád,“ přidal se k němu druhý oslavenec Jindřich Čejka.

Z úst ostatních účastníků nevycházela jiná slova, než slova chvály a spokojenosti. „Je to super, zase se takhle sejít. Je škoda, že se to nedělá častěji,“ usmál se Michal Král. „Zavzpomínali jsme si. Nějaké historky byly připomenuté a bylo to pěkné,“ přidal se Jiří Kadlec. A takhle by se dalo pokračovat do nekonečna.

Zkrátka. Úspěch na plné čáře. Oceněný šesti sty diváky, kteří se přišli podívat. „Je léto, jsou prázdniny, dovolené, byl pracovní den. Je to krásná návštěva a jsme maximálně spokojeni a doufáme, že spokojeni byli i lidi a odezva bude jen pozitivní,“ vyřkl po zápase přání Petr Martínek, který ač zářil spokojeností s jednou věcí spokojen nebyl. A to byl výsledek. Tým 1970 zvítězil sice 8:5, ale organizátor akce si představoval branek víc. „Nejsem vůbec spokojený s výsledkem. Chtěl jsem výsledek 12:12 nebo 13:13. Myslím si, že to bylo až trošku moc hrané na obranu. Měla to být show pro lidi.“
Hokejový podvečer si nikdo nenechal pokazit ani nečekaným výpadkem proudu, který na čas utkání přerušil, a znamenal taky dohrávání zápasu za romantického přítmí. „ Samozřejmě nás to trošičku zamrzelo. Přemýšleli jsme o tom, že zápas ukončíme, protože jsme nechtěli, aby se někdo nezranil, hlavně nikdo z A-mužstva, protože mají sezonu před sebou. Ale bylo by to nefér vůči lidem, takže jsme to dohráli a jsem rád, že to proběhlo v klidu,“ řekl k nastalé situaci Čejka.

Hvězdné sestavy
Tým 1970
Brankáři:
Neruda Martin, Hušek Martin, Martínek Ondřej
Obránci: Nedbal Karel, Martínek Petr, Čejka Jindřich, From Luboš, Kampe Jiří, Nedbal Václav, Švanda David, Hurt Jan, Stanislav Bednář
Útočníci: Kadlec Jiří, Král Michal, Kozdera Karel, Jelínek Karel, Hasil Josef, Turyna Martin, Bartoň Jiří, Honz Jiří, Hartman Pavel, Pecka Jiří, Martínek Robin, Průcha Petr

Tým A
Brankáři:
Blažek Jiří, Brázdil Jaroslav
Obránci: Pýcha Petr, Kubát Pavel, Poláček Tomáš, Přibyl Vojtěch, Barták Martin, Procházka Tomáš
Útočníci: Malý Josef, Musil Pavel, Skokan Lukáš, Kubišta Jan, Pospíšil Petr, Mejzr Martin, Dulovec Martin, Pomichálek Milan, Hloušek Jan, Čtvrtečka Václav, Manhart Karel, Morkes Petr

Odkazy na další články z akce najdete na této stránce vpravo.


Tereza Hölzlová